Molėtų r. Kijėlių specialusis ugdymo centras http://kijeliuspuc.home.creation.lt/rss INFORMACIJA BESIDOMINTIEMS AUTIZMO SPEKTRO SUTRIKIMU  

Renginio rengėjai suteiks kokybiškos informacijos žiūrintiesiems. Nuo šios laidos startuos  ir renginys: „Sveikatingumo diena su autizmu“. Gyvos transliacijos metu bus paliestos su autizmu susijusios temos ir siekiama  padėti tiems, kurie gyvena su juo kiekvieną dieną. Tikimės, kad dalyviams pavyks išgirsti naudingos informacijos, sužinoti įvairius patarimus ar atrasti kažką naujo gyvenimui su šia diagnoze.

RENGINIO PROGRAMA IR INFORMACIJA APIE RENGINĮ.

]]>
4734 Mon, 12 April 2021 01:04:03
METODINĖ DIENA- KŪRYBINGAI VAIKŲ MOTYVACIJAI       Mokytoja metodininkė Audronė  naudoja ir rekomenduoja kitiems mokytojams pamokose naudoti ne tik mokytojo, bet ir  pačių mokinių, ar kartu su jais,  kuriamas mokymosi priemones. Pasitelkus informacinės technologijas, jų teikiamomis  galimybėmis, jas   meniškai apipavidalinti, ir svarbiausia,  suteikti dar daugiau vertingų jų  panaudojimo galimybių ir funkcijų. Klasės veikloje naudojamos žaismingos ir mokinių smalsumą žadinančios metodinės priemonės „Traukinukas“, „Namukai“, „Metų laikai“  yra  skirtos ne tik skaičiavimui, supažindinimui su geometrinėmis figūromis, spalvomis, bet ir naudojamos sakinių sudarymui, komunikacinių gebėjimų ugdymui, teksto kūrimui,  pažintinei veiklai, susipažįstant su naminiais ir miško gyvūnais, augalais, pagrindiniais  metų laikų požymiais ir jų savybėmis.  Savo darbe vykdydama projektines veiklas mokytoja Audronė dažnai  naudoja  ir informacinės komunikacinės priemonės.

   Kiti specialistai   labai susižavėjo ir mokytojos Audronės  kuriamomis interaktyviomis priemonėmis  „Mūsų teatro galerija“, mokinių kuriamus tekstus ir iliustracijas paversdama pasakomis, elektroninių knygučių ar įprastų piešinių knygelių pavidalu „ Mano herojus“ .  Tokios priemonės leidžia mokytojai   išradingai ir paveikiai  motyvuoti, skatinti ir padėti specialių poreikių mokiniui visų pamokų ir veiklų metu. Vaikams jos labai patinka, sukelia didžiulį susidomėjimą, padeda išlaikyti dėmesį, ir kas ne mažiau svarbu, pasijusti vertingam ir labai reikalingam , kai jis pats ir jo klasės draugai besimokydami naudoja toliau savo rankomis sukurtas   priemones.  Tai mokinius įkvepia ir leidžia jiems pasijusti vertinamiems, sėkmingiems, drąsiems ir kūrybingiems. Motyvuojantis mokytojos metodininkės Audronės Janulionienės komunikacinių ir pažintinių gebėjimų ugdymas pamokose ir neformalaus švietimo  teatrinėje raiškoje,  mokymosi procesą paverčia žaismingu,   pozityviu ir optimistišku.

]]>
4732 Fri, 02 April 2021 10:04:37
PASAULINĘ AUTIZMO DIENĄ PRISIJUNGĖME PRIE A. SPEKTRO MOKYKLŲ TINKLO    Šią, mėlyna spalva pažymėtą, dieną vyr. auklėtojos Linos Rupeikienės vadovaujama Šokių studija, nusiuntė muzikinį sveikinimą "Mėlyna saulė" draugams, turintiems ASS.

Kitų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų I.Šilinskienės, D. Kaminskienės ir A.Jnulionienės irgi išradingai sveikino draugus, kuriuos palietė šis sutrikimas. Vaikai kūrė ir perdavė mėlynas atvirutes, kūrė instaliacijas su simboliškomis mėlynomis dėlionėmis, mėlynais balionais ir debesėlais, mokytojai puošėsi mėlyna spalva taip palaikydami idėją- solidarizuotis su žmonėmis, kuriems būdingas  iššūkius keliantis elgesys.

   Taip pat labai džiaugiamės, jog Molėtų r. Kijėlių specialusis ugdymo centras prisijungė prie A.spektro mokyklų tinklo, pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru (LASUC) dėl autizmo spektro sutrikimų turinčių mokinių ugdymosi turinio gerinimo.

   Molėtų r. Kijėlių specialusis ugdymo centras įsipareigojo informuoti LASUC apie vaikų turinčių įvairiapusių raidos sutrikimų ugdymo gerinimo priemones iki mokslo metų pabaigos, dalyvauti organizuojamuose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose, susijusiuose su namatytomisi Sutartyje priemonėmis.

]]>
4733 Fri, 02 April 2021 10:04:00
ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ ATSTOVAI KVIEČIAMI TESTUOTIS Pateikiama išsami informacija kur kreiptis, koks tyrimas reikalingas, kokios procedūros  atliekamos, kur kreiptis ir kita švietimo įstaigų atstovams  skirta  aktuali informacija dėl testavimosi.

 

 

Plačiau čia.

Covid-19 testai

Antikūnių testai

]]>
4729 Mon, 22 March 2021 03:03:54
PRASIDĖJO VAKCINACIJA NUO COVID -19 75 procentai įstaigos dirbančiųjų ir turinčių tiesioginį kontaktą su mokiniais,  buvo skiepijami „Astrazeneka“ ir „Pfizer“ vakcinomis nuo  COVID-ligos. Tikime, kad ši profilaktikos priemonė nuo konkrečios  Covid-19 ligos, susidarius  specifiniam  imunitetui, leis dirbti saugiau ir turės įtakos ligos plitimo stabdymui bendruomenėje.

]]>
4719 Fri, 12 February 2021 03:02:54
TARPTAUTINĖ NEĮGALIŲJŲ ŽMONIŲ DIENA  

Nuoširdžiai sveikiname visus, kuriuos yra palietusi negalia, visus, greta esančius, visus, suprantančius, padedančius ir tikinčius, kad šie žmonės turi ir labai daug galėjimų ir galių!

Apgailestaujame, tačiau dėl reikalingų karantino sąlygų, negalime šios šventės paminėti tradiciškai. Tačiau svarbiausia, kad galime švęsti, kurti, džiaugtis ir mokytis nedidukėse klasėse.

 

]]>
4696 Thu, 03 December 2020 10:12:46
PATIKSLINIMAS: NUO LAPKRIČIO 3 DIENOS UGDYMO CENTRE UGDYMAS VYKS KONTAKTINIU BŪDU  

Tai padaryta dėl to, kad didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių, negalią turintiems mokiniams išskirtinai svarbus kontaktinis ugdymo pobūdis.

]]>
4689 Thu, 29 October 2020 02:10:46
SVARBI IINFORMACIJA Specialiajame ugdymo centre, pandemijos dėl Covid-19 metu , susitarta (žiūrėti čia).

Lankytojai, tėvai, globėjai, pašaliniai asmenys į centrą įleidžiami tik suderinus su administracija.

 

 Informacija teikiama tel. Nr.  8383 53417

Atsakingi asmenys- direktorė asta Jakovlevienė (mob. 3701607162), jai ne esant kreiptis į  lavinamųjų klasių mokytoja Loretą Kazlauskienę.

 

]]>
4681 Thu, 22 October 2020 11:10:22
Projektas "SEE ME" arba "PAMATYK MANE, KAIP MAGIŠKAI AŠ MOKU VELTI..."  

Plačiau apie Magišką vilnos vėlimo edukaciją skaitykite ČIA.

]]>
4678 Fri, 16 October 2020 09:10:20
INFORMACIJA TĖVAMS (GLOBĖJAMS) 4674 Wed, 07 October 2020 09:10:44 MOKINIŲ DARBELIŲ PARODA „STEBUKLAI“ PRISTATOMA PANEVĖŽIO MIESTO VAIKŲ BIBLIOTEKOJE „ŠALTINĖLIS“ Pats procesas mokantis  lipdymo technikos ir kartu patiriant savo spontanišką kūrybiškumą, įsitraukimo ir atsipalaidavimo procesas, susitelkiant į molio  minkymą, lipdymą ir apipavidalinimą, suteikia mūsų mokiniams daug džiaugsmo ir nusiraminimo. Šios veiklos įstabus rezultatas pristatytas ir mūsų bendradarbiavimo partneriams viešinantiems negalia turinčių mokinių pasiekimus  Panevėžio miesto vaikų bibliotekoje „Šalitinėlis“. Ši biblioteka  įsikūrusi pačiame miesto centre, ji  lankytojus aptarnauja nuo 1992 m.  Šios bibliotekos išskirtinumas - meno parodų eksponavimas bibliotekos languose, todėl net ir pro šalį skubantys panevėžiečiai, gali stabtelti ir pasigrožėti mūsų mokinių kuriamais „stebuklais“.   Paroda „Stebuklai“ lankytojus trauks visą spalio mėnesį.  

      Parodos "Stebuklai" tikslas – skatinti negalią turinčių vaikų kūrybiškumą, išbandyti meninės saviraiškos formas bei lavinti smulkiosios motorikos įgūdžius.  Vaikai darydami, lipdydami įvairius darbelius iš molio,  nustebino visus savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu. Parodėlės lankytojai  džiaugiasi, kad kiekvienas darbelis savaip gražus ir įdomus, tarsi stebuklingas ir linkintis mums visiems  sėkmės kūryboje.
   

 

 

]]>
4675 Wed, 07 October 2020 09:10:32
RENGIAMASI POZITYVAUS ELGESIO PALAIKYMO IR INTERVENCIJOS (PEPIS) METODIKOS DIEGIMUI CENTRE Dar neprasidėjus naujiems mokslo metams rugpjūčio 26 d. vyko nuotoliniai mokymai. Juose buvo  kalbama apie pagrindinius šio metodo  tikslus ir principus bei diegimo galimybės pradinėse klasėse, aptartos tolimesnės bendradarbiavimo formos ir veiklos. Rugsėjo 7 dieną ,,Pozityvaus elgesio palaikymo sistemos įgyvendinimas ugdymo įstaigos mastu. Pirmieji žingsniai“ pakvietė mokymų lektorė – Amsterdamo universiteto lektorė profesorė Sui Lin Goei. Nuotolinių mokymų metu  buvo pristatyta pasaulinė praktika PEPIS metodikos  diegimo, parodyti pavyzdžiai, kaip metodas taikomas Amerikos mokyklose. Vyko diskusija  apie mokyklos (-ų) vertybes, mokinių teises ir pareigas bei elgesio taisykles. Vyko darbas grupėse, diskusijos ir pasidalijimas darbo  patirtimi kaip , kokiais būdais mokiniams jos perteikiamos, kokia aplinka yra tinkama specialiųjų poreikių vaikui,   ar ji struktūruojama, ar pakankamai naudojama vaizdinių priemonių, ar esamos taisyklės klasėse atvaizduojamos grafiškai, ar naudojamos vaizdinės dienotvarkės ir pan., kad mokiniams būtų pakankamai aiškūs reikalavimai ir taisyklės.

  Rugsėjo spalio mėnesiais visos mokyklos gavo užduotis parengti ir aiškiai suformuluoti savo lūkesčius mokinių elgesiui. Mūsų kūrybinė komanda, išsigryninusi vertybes pradėjo rengti ir suprantamai kiekvienam bendruomenės nariui  formuluoti lūkesčius mokinių elgesiui. Tikimės, kad šis naujas ir pažangus metodas ateityje leis pasidžiaugti gerais rezultatus

]]>
4668 Wed, 23 September 2020 03:09:53
BENDRA INFORMACIJA MOKINIŲ TĖVAMS, DARBUOTOJAMS APIE ELGESĮ PLINTANT COVID-19 LIGAI Nacionalinio sveikatos centro rekomendacijos pateiktos čia.]]> 4667 Wed, 23 September 2020 01:09:51 ARTĖJA RUGSĖJO 1-OJI:) Rugsėjo 1-ąją (antradienį) 11 valandą klasėse vyks pirmoji pamoka. Visi nekantraujame susitikti, tačiau siekiant, kad ilgai lauktas susitikimas nevirstų trumpu, šiuo kart nuostabi rudens šventė bus kiek kitokia.

Kiek tik pavyks, turėsime laikytis saugaus atstumo. Vaikus į šventę galės palydėti tik  naujokų tėveliai. 
 
Visiems mokinių tėvams maloniai primename, kad  šią šventinę dieną, kaip ir kitas ateinančių mokslo metų dienas, prieš išleisdami vaiką(-us) į ugdymo centrą, nepamirštų pamatuoti temperatūros, atidžiau stebėti ar vaikui nėra kitų ūmios ligos požymių (kosulio, galvos ar pilvo skausmų ir pan.), juos pastebėjus informuoti ugdymo įstaigą tel.838353417 arba klasės mokytoją mobiliuoju telefonu.
  Mokiniai, jei leidžia sveikata, bendrose patalpose, mokyklos autobuse turi dėvėti apsaugos priemones - veido kaukes. 
  Naujaisiais mokslo metais specialiame ugdymo centre lankytojai, mokinių tėvai (globėjai), pašaliniai asmenys  galės atvykti tik iš anksto užsiregistravę ir suderinę su administracija laiką telefonu-838353417, arba mobiliuoju tel.+37061607162, taip pat kreiptis elektroniniu paštu-kieliuuc@gmail.com;
 Nepaisant visų apribojimų, kilusių dėl kilusios pandemijos keliamos grėsmės, labai džiaugiamės galėdami sugrįžti į klases ir susitikti su savo mokiniais. Šiais mokslo metais mūsų laukia ir  ne tik įprastos pamokos ir užsiėmimai, pratybos, bet ir nauji darbai, naujos žinios, naujų metodų, tokių kaip Pozityvaus elgesio palaikymo ir intervencijos sistema -Pepis, tarptautinio projekto "SEE ME" veiklos kartu su partneriais iš Visagino "Verdenės"gimnazijos ir Dagdos savivaldybe Latvijoje.Susitelkę drauge, atsakingai rūpinantis vieni kitais, įveiksime kylančius iššūkius, įgysime naujų ir naudingų žinių ir patirties. 
Saugių ir sveikų, kūrybingų ir įdomių naujųjų 2020-2021 mokslo metų!
                                                                       
                                                                   Direktorė  Asta Jakovlevienė
MOKYTOJŲ RUGSĖJIS

Jis atėjo –
Rugsėjis.
Juk girdi
bežingsniuojant senokai.
Ar mąstai,
koks jis bus,
Kai pažvelgs į akis
nedrąsieji naujokai
ir neklausęs užplūs
to rudens žavesys?

Jis ateina
kaip visad –
vaikų jauduliais
pasipuošęs,
nuvalyta lenta
ir skambučio laukimo garsais.
Nužingsniuoja į klasę,
vaikų prialsuotą,
bei atsiverčia lapą,
prakvipęs aitriais sakiniais.

Jis sugrįžta išėjęs
toks artimas ir pasitempęs –
mūsų Krikštas
Laukimas,
gaivališka Nerimastis.
Tarp gėlių pasitinkam
Spėliodami, kas mums bus lemta –
tiktai vieną žinodami,
kad jis išėjęs
Sugrįš.
(šis eilėraštis publikuotas internetinėje svetainėje -ŽaliaŽolė)
]]>
4657 Tue, 25 August 2020 09:08:59
PROJEKTO SEE ME (PAMATYK MANE) VEIKLA                                                      

       

   

   Molėtų r. Kijėlių specialiusis  ugdymo centras kartu su partneriais Visagino „Verdenės“ gimnazija ir Latvijos Respublikos Dagdos savivaldybe bei pradeda įgyvendinti Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programos projektą „Socialinių paslaugų įvairovės plėtra bei jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos specialiųjų poreikių vaikams“ („Quality improvement and diversity development of social services for  Lithuanian and Latvian children with special needs (SEE ME)“), kodas Nr. LLI-436).

       Lietuvos ir Latvijos demografinės prognozės rodo, kad daugėja neįgalių vaikų, todėl svarbu, kad jie nejaustų socialinės atskirties. Veiksmingų, įvairialypių ir novatoriškų neįgalių vaikų socialinės įtraukties priemonių trūkumas, palankios šiuolaikinės socialinės infrastruktūros, kaip veiksmingos priemonės socialinėms problemoms spręsti, pagalbos būdų šeimai, auginančiai vaiką su raidos sutrikimais, stoka – tokias tarpvalstybinių regionų problemas iškėlė projektas.

      Projekto tikslas - gerinti socialinės, švietimo infrastruktūros prieinamumą ir efektyvumą, siekiant veiksmingai įgyvendinti naujas ir patobulintas socialinės integracijos priemones pasienio Latgalos ir Utenos regionuose.

      Partneriai kartu sukurs ir įgyvendins 6 mokymo programas ir 3 profesinio orientavimo programas vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, rezultatai bus pristatyti Visagino, Molėtų, Dagdos miestų šventėse. Bus suorganizuotos keturios vasaros stovyklos Latvijoje ir Lietuvoje ir 6 edukacinės ekskursijos. Nauja socialinė priemonė „Šeimos klubas“ suburs šeimas, turinčias neįgalių vaikų, padės tėvams labiau įsitraukti į vaikų gyvenimą, spręsti asmenines problemas, sudarys sąlygas bendrauti su kitomis šeimomis. Latvijos ir Lietuvos mokytojai pagerins žinias ir įgis naujų vertingų patirčių, kurios bus reikalingos organizuojant švietimo veiklą naujoje socialinėje infrastruktūroje  – lauko klasėse.

    Sėkmingas projekto įgyvendinimas labai pagerins socialinę infrastruktūrą Dagdoje, ir Visagine, Molėtuose ir sudarys palankias sąlygas neįgaliems vaikams mokytis, aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, būti matomiems.

     Nors šią vasarą stovyklas dėl pandemijos buvo nutarta atidėti, tačiau „Šeimos klubas“ jau pradėjo savo veiklą, susirinkus į pirmąjį susitikimą, buvo pasidalinta kokiais džiaugsmais bei rūpesčiais tėveliai gyvena dabar vaikų vasaros atostogų metu. Diskusijų metu buvo sutarta, kad  tėvams stinga  psichologinės pagalbos, galimybės saugioje aplinkoje diskutuoti, pasidalinti savo rūpesčiais bei džiaugsmais. Vėliau tėveliai nusprendė susitikti kartą per 6 savaites. Buvo išrinktos temos, kuriomis labiausiai norėtųsi diskutuoti, gauti psichologinių žinių. Be problemų, su kuriomis susiduria dauguma Lietuvos šeimų, auginančių vaikus, šeimos su neįgaliais vaikais turi specifinių sunkumų. Vaiko negalios atveju šeimos „svoris‘ – jos pareigos ir atsakomybė – dar labiau padidėja, pasunkėja.  Susiduriama su daugybe problemų siekiant  integruotis į visuomeninį gyvenimą. Būna, kad norisi užsidaryti, užsisklęsti, kai patyri eilę nesėkmių. Bet tai nėra tinkamas pasirinkimas. Šis tėvų klubas ir sieks padėti pajusti, kad esame ne vieni.

     Intensyviai pradėtos rengti edukacinių ir profesinių veiklų  programos, rengiamasi įrengti  lauko klases, erdve mokymuisi, stiprinant žmogaus ir gamtos santykį. Gamtoje  bus galima praleisti daugiau laiko įvairiais metų laikais, vesti įvairių dalykų pamokas, organizuoti įvairius projektus, šventes, renginius. Tyrimai gamtoje, konkrečios situacijos, kūrybiškumo užduotys,  problemų sprendimas padės mokymosi procesą daro patraukliu, įdomesniu ir prasmingesniu. 

Projekto pradžia – 2020 m. gegužės 01 d.

Projekto pabaiga – 2022 m. balandžio 30 d.

Projekto biudžetas – 463478,29 Eurų, iš jų š jų Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas 393956,54 Eurų. Molėtų r. Kijėlių specialiojo centro  biudžetas– 128 054 Eurų. Pasirašytos bendrojo finansavimo sutartys su Molėtų r. savivaldybe ir VRM ES investicijų ir tarptautinių programų sutartys vykdant projekto veiklas.

Sėkmingas projekto įgyvendinimas labai pagerins socialinę infrastruktūrą Dagdoje, ir Visagine, Molėtuose ir sudarys palankias sąlygas neįgaliems vaikams mokytis, aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, būti matomiems.

 Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Astą Jakovlevienę, kijeliuuc@gmail.com.

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu  ir www.europa.eu.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Molėtų r. Kijelių specialusis ugdymo centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.

Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

]]>
4636 Wed, 01 July 2020 12:07:29
PAGALBA, KURI MUS PASIEKS NUOTOLINIU BŪDU  

Bendra informaciją teikia -direktorė Asta Jakovlevienė mob.tel. 370 616 07162, el.p. kijeliuuc@gmail.com

Nuotolinį mokymąsi specialiajame ugdymo centre vykdyti mums padeda IKT koordinatorius -
 auklėtojas Gintaras Stumbrys. mob. telefonas -370 650 73433, el.p. gismatas@gmail.com

Psichologinę paramą ir pagalbą specialiajame ugdymo centro bendruomenei  teikia I kategoriojos psichologė Ramunė Vidžiūnienė telefonu: 370 698 75029

 

]]>
4561 Fri, 20 March 2020 12:03:25
INFORMACIJA TĖVAMS Tėvų galimybės prižiūrėti vaikus karantino metu

 

Bendros rekomendacijos. Nuo 2020 m. kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai sustabdyta ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose.

Neorganizuojant ugdymo proceso siekiama minimizuoti galimų mokinio fizinių kontaktų kiekį, ypač

vietose, kuriose galimai lankosi daugiau žmonių. Todėl šeima, globėjai turėtų užtikrinti savo vaikų saugumą,

taikydama saviizoliacijos principus ir sekdami sveikatos specialistų rekomendacijomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kokius variantus gali pasirinkti tėvai ir globėjai, auginantys vaikus, kuriems reikia priežiūros:

Nuotolinis darbas. Tėvai ar globėjai gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu darbdavys

neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti

nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.

Nedarbingumo pažymėjimas. Kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas,

 tėvai ar globėjai , auginantys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių vaikus gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo  išdavimo. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

Atostogos. Tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.

Pagalba. Vaiku gali pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys. Suteikite žmonėms, kurie prižiūrės Jūsų vaiką,

pagrindinę informaciją apie saugą ir higieną.

 

Visa aktualiausia informacija – naujausi švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymai, susiję su

koronaviruso sukeltomis aplinkybėmis, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus, bendros

sveikatos specialistų rekomendacijos, naudingos nuorodos – skelbiama Švietimo, mokslo ir sporto

ministerijos interneto tinklalapio specialiame skyrelyje https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso.

]]>
4558 Wed, 18 March 2020 12:03:23
ATOSTOGOS MOKINIAMS 4551 Mon, 16 March 2020 11:03:08 UŽGAVĖNĖS, VAIKŲ VAIZDUOTEI IR PAVASARIUI ŽADINTI  

      Šventėje šokami šokiai, žaidimai, pasikartojimai, garsus trypimas vejant lauk žiemą „Žiema, žiema, bėk iš kiemo...“,   daug kartų  suaktyvino mokinio gebėjimą suvokti laiką, skatino norą pamėgdžioti, įsijausti į ritualų turinį. Smagios užduotis sukėlė daug teigiamų emocijų.  Į paruoštas keptuves, kurios buvo išdėliotos ant grindų  mėtėme blynus iš kartono. Vaikai stengėsi mesti ir pataikyti blynus į keptuves. Prizas –medalis riestainis. Kas daugiausiai surenka riestainių tas ir laimi žaidimą. Sekanti užduotis -lenktynės su blynais. Blynas uždedamas ant pieštuko. Reikia nunešti blyną nenumetus kuo toliau. Tikras iššūkis pusiausvirai, koordinacijai, vikrumui... užtat, įveikus užduotį, koks skanus atlygis  prie bendro stalo  -mamos kepti blynai, saldainiai, riestainiai. Pasivaišinę dar pamiklinome kojas ir rankas šokant.

     įtraukti  mokinius, turinčius autizmo spektro, kitų raidos  sutrikimų  į bendruomeniškus užsiėmimus, triukšmingą ir šurmuliuojančią šventės aplinką prireikia visos bendruomenės susiklausimo,  prisitaikymo ir išradingumo.    Dar ruošdamiesi šventei, gaminantis   kaukes klasėje,   vėliau jas aptariant,  dėvint , pasidalinti įspūdžiais, mažiname nerimą, žinodami kas už persirengėlių slypi. Visas žaismingas bendravimas su draugais ir mokytojais kalendorinių švenčių metu  leidžia suprasti imitacines interpretacijas, personažus, lavina vaizduotę ir kūrybiškumą.   

]]>
4521 Tue, 25 February 2020 03:02:59
ŽMONIŲ SU NEGALIA DIENA EDUKO KINE  

 

    Specialiojo ugdymo centro bendruomenė  šiemet kitaip nei įprasta pažymėjo tarptautinę Žmonių su negalia dieną. Įprastai, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į šią jautrią visuomenės grupę, rengdavome mokinių darbelių ar piešinių parodas Molėtų krašto muziejuje, tačiau šiemet buvo pasirinktas netradicinis sprendimas, būtent, šią dieną paskirti pačių mokinių, turinčių negalią,  kultūros ir meno pažinimo įpročių  ugdymui . Jų patirčiai plėsti ir  pasinaudojome visuomenės suteikta galimybę- bendrojo lavinimo mokykloms skirtu Kultūros paso teikiamu paslaugų prieinamumu, išvykome į eduko kiną Vilniaus kino teatre „Pasaka“.

    Mūsų mokinukus šis edukacinis renginys, mokymasis iš kino, kaip meno rūšies  labai sudomino. Vaikai  žiūrėjo mokamąjį filmą „Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją“ . Gamtos pažinimo, draugystės, rūpinimosi kitais, priklausymas ir pritapimas grupėje, draugystė, išskirtinumo temos svarbios ir vertingos temos, skatinančios geriau pažinti aplinkinį pasaulį ir labiau pasitikėti savo jėgomis.

Po edukacinio renginio pasidžiaugėme ir žėrinčios, nuostabios,  šachmatų karalienės-Kalėdų eglės žavesiu Katedros aikštėje.

]]>
4413 Wed, 04 December 2019 02:12:11
RUDUO ATEINA KASMET Ruduo ateina kasmet: spalvingas, gausus derliumi, šiek tiek liūdnas. Tik šventė mūsų mokyklėlėje kasmet vis kitokia. Šįkart nuo ryto mokiniai kūrė savo piešinių ir darbelių parodą rudens tema, kepė obuolius, įdarytus varške. O ,,Rudeninėje viktorinoje" buvo ne tik smagu minti mįsles, atlikti įvairias užduotis rudens tema, bet ir parungtyniauti, pabūti vikresniu, įgyti komandinės patirties.
Nekantraudami laukėme ir naujos 5-7 klasės mokinių ,,Rudeninės pasakos" pristatymo. Šioje pasakoje atsispindėjo visi svarbiausi rudens įvykiai: krentantys lapai, lietus,vėjai, išskrendantys paukščiai, miško žvėrelių pokalbiai...
Buvo smagu ir įdomu, todėl laikas prabėgo labai greitai.


]]>
4380 Wed, 06 November 2019 02:11:37
TARPTAUTINIS TEATRO FESTIVALIS LABAS ŠIANDIEN LANKĖSĖ IR MŪSŲ MOKYKLĖLĖJE.

Tarptautinis teatro festivalis LABAS šiandien lankėsi ir mūsų mokyklėlėje. Mūsų svečias - Aisling Byrne, Dublino teatro aktorė, edukatorė ir Run of the Mill Teatro įkūrėja. Šiandien mes stebėjome jos kurtą multisensorinį interaktyvų kūrybinį spektakliuką ,,Vinė - orų mergaitė" . Ne, mes ne stebėjome, bet smagiai, aktyviai įsitraukėme: klausėmės ir patys komentavome orų prognozes, stebėdami skirtingus metų sezonus, patys aktyviai kūrėme orų pasikeitimus. Tai buvo taip smagu, kad netrukdė ir skirtingos kalbos. Todėl dar kartą įsitikinome, kad nors visi mes skirtingi, tačiau visiems reikia tų pačių žmogiškų vertybių - dėmesio, meilės, pagarbos, pagalbos...
Už šias džiugias, interaktyvias kūrybines patirtis esame dėkingi organizatoriams: teatras vaikams ,,Teatriukas" , Acting up! iš Airijos, rėmėjams.

]]>
4378 Thu, 24 October 2019 01:10:57
RUGSĖJO 26-OJI – EUROPOS KALBŲ DIENA. Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJS) kartu su Valstybės institucijų kalbų centru (VIKC) organizavo 18-ąjį piešinių konkursą ,,Europos kalbų dienai paminėti“. Organizatoriai gavo daugiau nei 500 piešinių iš visos Lietuvos ir Ispanijos. Komisija atrinko tik 40 geriausių darbų, tarp kurių yra ir mūsų mokyklėlės mokinio Arno Klimo darbas.Jis – konkurso laureatas! Arnui suvokti temos esmę padėjo mokytoja Audronė Janulionienė. Nenustebome sužinoję šią puikią žinią, nes mokytoja nuolat ugdo mokinių kūrybiškumą įvairiose veiklose. Ir šį kartą įkvėpė Arną pavaizduoti Europos kalbų įvairovę taip, kaip jis suvokė ir pajautė.
Darbų paroda surengta Lietuvos Respublikos Seime. Į apdovanojimų renginį susirinko nemažas būrys dalyvių: ir darbų autoriai, ir juos palaikantys draugai, artimieji, mokytojai. Sveikino ir apdovanojimus teikė LVJS direktorius Valdas Jankauskas, VIKC direktorė Audronė Auškelienė ir ,,dovanų senelis“ UAB ,,Biuro pasaulis“ direktorius Artūras Tuminas. Parodos globėjas – Seimo Pirmininkas Viktoras Pranskietis. Vėliau visus pakvietė paskanauti tortą ir į ekskursiją su gide po Seimo rūmus.
Tokių gerų ir ilgam įsimenančių emocijų patyrėme vakar!

 

]]>
4377 Fri, 27 September 2019 01:09:11
MŪSŲ MOKYKLĖLĖ PRISIJUNGĖ IR PRIE ŠIŲMETĖS JUDUMO SAVAITĖS KOMPANIJOS. Mūsų mokyklėlė prisijungė ir prie šiųmetės judumo savaitės kampanijos. O jos tema - ,,Žingsniuokime kartu". Tad ir numatydami renginius, pagrindinį dėmesį skyrėme pasivaikščiojimams aplink ežerus; pokalbiams apie saugų vaikščiojimą ir judėjimo naudą mūsų sveikatai, aktyvumui, geroms emocijoms.
Vaikščiodami gėrėjomės gamta, priėję pakrantėje įrengtus treniruoklius - pasportavome, ,,atradome" naujas skulptūras - žvejo batus, žuvį, plūdę. Daug gerų emocijų patyrėme eidami po tekančiu fontanu. Kasdien mankštinomės, žaidėme ,,minusą".
Pasidžiaukime mūsų judumo savaitės akimirkomis


]]>
4381 Tue, 17 September 2019 03:09:16
DŽIUGŪS PAŽINIMO VARTAI GAMTINĖS IR EKOLOGINĖS KRYPTIES EDUKACIJOSE  

    Rugsėjo mėnesio pabaigoje mokiniai, lydimi mokytojų, kai kurių  tėvelių, vyko į Ventės Ragą, kad galėtų ne tik   kuo daugiau sužinoti apie  žvirblines paukščių rūšis,  kitų paukščių įvairovę Lietuvoje, bet ir atliktų užduotis pasitelkiant žiedavimo metodą. Jaunoji Ventės rago ornitologė Ingrida Meškinytė, kuri pati  jau 5-oje klasėje susižavėjo paukščiais ir jų gyvenimo būdu, o dabar pati gamtoje  praleidžianti didžiąją savo laiko dalį, parengė užduotis, kurių tikslas – išmokyti skirti dažniausiai sutinkamas paukščių rūšis pagal pagrindinius jų požymius. Mokiniai sužinojo, kodėl, kiek ir kaip žieduojami paukščiai Lietuvoje. Smagiausia buvo  pažintis su paukščių žiedavimo procesu ir paukščių migracijos ypatumais.  Tądien kiekvieno panorusio  palaikyti paukštelį rankose atsidūrė  vikruoliai  giesmininkai. Žvirbliai, zylės, liepsnelės spurdėjo  mokinių rankose.  Ne mažiau spurdėjo ir mokinių širdeles, juk paukščiai, nors ir kasdieną juos sutinkame, nėra naminis augintinis... Programa kiekvienam suteikė galimybę patirti pažinimo džiaugsmą, praktinės užduotys Kuršių marių apsuptyje leido išgyventi mokymosi ir veiklos sėkmę.

       Spalio 17 dieną kito  edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su saugoma Lietuvos fauna ir flora bei Lietuvos raudonąja knyga. Edukacija “Saugomos rūšys“ prasidėjo Pašilių stumbryne, Panevėžio rajone.  Čia mokiniai sužinojo apie rūšių nykimo priežastis, specialistai pasakojo  kokias gamtotvarkos priemones pasitelkia  saugodami nykstančias rūšis, papasakojo daug įdomių pasakojimų apie stambiausius laukinius gyvūnus -stumbrus. Keliaudami specialiai mokiniams sudarytu maršrutu-tiriamuoju žygiu, programos dalyviai stebėjo, mokėsi pažinti visas gyvūnų arba augalų rūšis.

          Vėliau smagiai miške išsikepę dešrelių ant laužo, pailsėję ir atgavę jėgas, programos dalyviai  leidosi į dar vieną objektą –šalia Krekenavos regioninio parko lankytojų centro įrengto 0,5 km ilgio Pojūčių taką su 12 atokvėpio stotelių. Kiekvienoje stotelėje –skirtingi pojūčiai : vėjo stiprumas supuoklėse, medžiuose sava muzikinė melodija, kojoms skirtingi žemės paviršiai, medžio energija- medinėje lovoje-skrynioje... Džiaugiamės kad, projekto dėka Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro vaikai turėjo puikias  progas mokytis per patirtinį ugdymą ir pojūčius, atkeliančius vartus į platesnį aplinkinio pasaulio pažinimą.  

]]>
3004 Wed, 18 October 2017 04:10:28
ĮSIMINTINA EDUKACIJA OBSERVATORIJOJE Rugsėjo 12 d. Kijėlių specialiojo ugdymo centro auklėtiniai kartu su pedagogais ir keleta tėvų lankėmės Molėtų Observatorijoje. Šį kartą išklausėme paskaitą ,,Astronomija ir kosminiai reiškiniai“, kurią mums skaitė S. Lovčikas. Įdomu buvo klausytis apie saulės užtemimą,  pamatyti mažą teleskopą ir nustebti pamačius kokie dideli jie gali būti, kaip jie veikia. Vaizdžiai stebėjome kiek gali būti daug ir įvairių dangaus objektų, kokios gražios ir spalvotos planetos, koks didelis ir įspūdingas dangus, žvaigždynai.

  Ačiū Etnokosmologijos darbuotojams, kurie mums leido pasigrožėti nuostabia gamta pro bokšto kupolo langus.

]]>
2950 Fri, 15 September 2017 02:09:51
KVIEČIAME Į RUGSĖJO 1-OSIOs DIENOS MINĖJIMĄ

Šentinio renginio vieta -Pušynėlio g.2, Kijėliai, Molėtų rajonas. 

Šventinio renginio pradžia- rugsėjo 1 d. (penktadienis) 11 valanda.

  Prieš renginį kas turite galimybę nuvykti į savo parapijos bažnyčią, prašome pasimelsti šv. mišiose, kurios bus aukojamos  už mokslo metus pradedantį jaunimą, jų tėvus bei pedagogus. Molėtų parapijos bažnyčioje 9 val. ryte.

 

 Nekantriai laukiame centre.

 Gerų ir sėkmingų naujų mokslo metų!

]]>
2913 Thu, 31 August 2017 03:08:30
PIRMOJI NEFORMALIOJO ŠVIETIMO EDUKACINĖ PROGRAMA- KURŠMARIŲ VĖTRUNGĖS  

   
Kijėlių specialiojo ugdymo centro   specialiųjų poreikių mokiniai  pateko į pirmąjį šio projekto 2017–2018 m. etapą. Jiems parinkome 6 edukacines programas, po dvi iš kiekvienos tematinės kategorijos: 2 kultūrinės-meninės krypties, 2 technologijų ir kūrybinių partnerysčių krypties, 2 gamtinės ir ekologinės krypties. Pasirenkant edukacines programas atsižvelgėme į veiklų aktualumą mokyklai ir mokiniams, amžiaus ir ugdymosi poreikių grupę, programos įgyvendinimo laiką, mokyklos galimybes atlikti baigiamąjį darbą, remiantis galima įgyti patirtimi. Nuvykimą ir parvykimą į edukacinės programos vietą suorganizavo ir išlaidas padengs Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
   Pirmoji kultūrinės-meninės krypties edukacinė išvyka leido itin turiningai  ir įdomiai užbaigti mokslo metus. Būrys Kijėlių specialiojo ugdymo centro mokinių, mokytojų ir kelios entuziastingos mamos, vadovaujami auklėtojos Virginijos Driominienės ankstyvą, daug įspūdžių žadantį saulėtą, nors ir vėjuotą birželio rytą,  leidosi į tolimą kelionę- seną žvejų kaimą,  įsikūrusi Kuršių marių pakrantėje prie Drevernos upės žiočių.
    J.Gižo etnografinėje sodyboje apžiūrėjome istorinę ekspoziciją, paskaitos metu edukacijos vedančioji Dovilė Vaičiulytė įtaigiai ir aiškiai susipažino su Pamario krašto istorija ir kultūra, žvejų gyvenimo būdu, darbais bei amatais. Gidė pasakojo apie ilgametę vėtrungės istoriją, pristatė jos paskirtį. Vaikai nuodugniau susipažino su vienu ryškiausiu šio krašto simboliu – vėtrungėmis. Ir patys jas pasigamino ! Praktinėje dalyje edukacijos dalyje ramiai konstruodami iš smulkių detalių  ir dažydami vėtrunges akriliniais  dažais, vaikai daug sužinojo apie vėtrungių ženklus, aptarė simbolius ir kitus svarbius vėtrungių bruožus.
   Būnant pamaryje negalėjome atsispirti pagundai ir pasivaikščioti Baltijos jūros krantais, juolab , kad kai kurie iš vaikų, dar nebuvo matę šios gamtos didybės savo akimis. Apie patirtus įspūdžius ir išvykos reikšmę šių vaikų gyvenime, jautriausiai ir  gražiausiai atliepė švytinčios vaikų akys ir šūksniai: „Aš laimingas“...
   Grįžę vėlai vakare mokiniai, linksmai  klegėdami, vėtrungėmis papuošė ugdymo cento  langus. Juk ir anksčiau vėtrungėje laivo šeimininkas užkoduodavo savo aplinką, svajones, pomėgius, vertybes, tą patį darome ir šiandien- tikimės, po vasaros atostogų, sėkmingai plaukti „savo laivu“ jau naujaisiais mokslo metais.
      Nuoširdžiai dėkojame UAB „ Molėtų autobusų parkas“ vairuotojui  Algimantui Kvykliui už supratingumą,  geranoriškumą ir pagalbą kelionės metu. 
Parengė
Asta Jakovlevienė
]]>
2763 Tue, 06 June 2017 03:06:01
ŠEIMOS ŠVENTĖ  

Mamytės prigamino įvairių vaišių , saldumynų, vyko "piknikas" , sportiniai žaidimai, intelektualios užduotys. Vaikai sveikino mamas, dalyvavo estafetėse. Rungtyse varžėsi ne tik  vaikai, bet ir mamytės ir mokytojos. Visada nugalėdavo draugystė. Šventę lydėjo, juokas, gera nuotaika, saldžios vaišės.
Parengė vyr.specialioji pedagogė Daiva Kaminskienė

]]>
2718 Wed, 17 May 2017 11:05:20
ĮVAIRIALYPIS MENAS TEATRŲ FESIVALYJE

    Kijėlių specialiojo ugdymo centro mokinių  teatro trupė „Dėlionė“, vadovaujama atsidavusių pedagogių Audronės Janulionienės ir Linos Rupeikienės, šiame gražiame renginyje turėjo puikią galimybę profesionalioje scenoje parodyti savo kūrybiškumą, išradingumą bei pasirengimą nugalėti iššūkius.
Neįgaliųjų teatrinė išraiška apima įvairialypį meną, kuriame telpa daugybė elementų: teatras, muzika, improvizacija, jausmai, pasaka, šešėliai, šokis. Festivalio rengėjai  Panevėžio „Šviesos“ specialusis ugdymo centras sukvietė šios neįgaliųjų meno rūšies puoselėtojus iš įvairių Lietuvos miestų ir kaimyninės Latvijos sostinės mokyklų į Panevėžio miesto Muzikinį teatrą.
      Po iškilmingo renginio atidarymo ir šeimininkų parodyto spektaklio „Bebenčiukas“ į sceną buvo pakviesti molėtiškiai parodyti savo kūrybos spektaklį „Draugystės pieva“. Scenoje tarsi spalvingoje pievoje pražydo viena gėlytė ( vaid. Gabrielė), čia ji rado daug draugų. Šalia žydėjo , šoko, šnekučiavosi  ir kitos pievų gėlės (vaid. Vaidas, Arnas), krebždėjo vabalai ir dūzgė vabzdžiai (vaid. Grėta),  ir smagiai lakstė ir šoko girios gyvūnai (vaid. Eimantas ir Rimgailė). Visus juos sujungė ir vienijo  ne tik mokėjimas džiaugtis ir gėrėtis gyvenimu, bet ir kurti draugiškus santykius. Kai kurie vaikai didesnėje scenoje pasirodė pirmąjį kartą. Todėl reikėjo kruopštaus pasirengimo, kad negalią tutintis vaikas dalyvaudamas teatrinėje veikloje, galėtų patirti saviraiškos džiaugsmą. Mokinių pasirodymui padėjo paruošti pedagogės. Idėjos pateikimą, scenines dekoracijas, lėles sukūrė ilgametė šios ypatingos meno rūšies puoselėtoja - mokytoja metodininkė Audronė Janulionienė, o  šokių judesius, žingsnelius kantriai mokė vyr. auklėtoja Lina Rupeikienė. 
    Molėtiškių pasirodymą scenoje pakeitė sutrikusio intelekto mokinių grupės iš Panevėžio specialiojo ugdymo daugiafunkcinio centro, parodydami spektaklį apie pelytės Emilijos nuotykius, tampant balerina. Vėliau džiaugėmės Rygos mokinukų pasirodymu apie Bitę Mają, pasvaliečių  „Voro vestuvių“, kėdainiškių „Mergaitė ir snieguolės“ , uteniškių „Kiemo istorijų“, tauragiškių „Nakties stebuklo“ ir ukmergiškių „Šviesos kelionės į mus“ pasirodymais, vaidinimais, pasakomis .
     Renginį vainikavo teatro trupių apdovanojimas prizais ir padėkos raštais. Po kurio mokiniai artimiau pažindinosi vieni su kitais ir susidraugavo, o mokytojai dalyvavo Panevėžio švietimo centro organizuotame seminare, spektaklišų aptarime.

Parengė Asta Jakovlevienė

]]>
2710 Thu, 11 May 2017 01:05:02
DRAUGYSTĖS ŽAVESYS Juk ši, mums be galo reikalinga ir svarbi veikla, siekis ir mokslas kartu, vyksta nuolat. Bičiuliškas elgesys, pagarba, pagalba, geranoriškumas vienas kitam reikalingi kiekvieną pamoką, kiekvieną pertrauką, kiekvieną dieną...

Parengė vyr. spec.pedagogė Ilona Šilinskienė

]]>
2603 Thu, 30 March 2017 10:03:22
SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2017  

Nei vienas žmogus niekada nenori būti žeminamas, ar bet kokia forma susidurti su patyčiomis. Todėl  kovo 20-24 dienomis prisijungiame prie   "Vaikų linijos"  iniciatyvos, nukreiptos  draugiškumo, šiltų santykių, tarpusavio bendrumo veiklose puoselėjimui -ne tik veiksmo  savaitės "Be patyčių" renginiuose, bet ir žmonių sąmonėje.

 

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

]]>
2556 Fri, 17 March 2017 12:03:59
ŠILTAS SUSITIKIMAS SU VIRGILIJUMI ALEKNA    Svečias domėjosi įstaigos veikla, mokinių sportiniais pasiekimais, jų aktyvaus laisvalaikio sąlygomis. JIs  pats mielai pasidalino prisiminimais apie savo šlovingą  sportinę veiklą lengvosios atletikos, disko metimo srityse.

   Buvo nuostabu kiekvienam mokiniui, mokytojui savo rankose palaikyti Sidnėjaus ir Atėnų olimpinius aukso medalius ir kitus apdovanojimus, išgirsti istorijas apie kelią į didįjį sportą, sportininko ir seimo nario  vaikystę, šeimą, fizinį  darbą ruošiantis atkaklioms kovoms, didžiajame, net 20 metų trukusiame, sporte.  

     Neišdildomą įspūdį mokiniams padarė Virgilijaus Aleknos betarpiškas ir šiltas bendravimas su mokiniais. Vaikams ilgam įsirėžė į atmintį varžytuvės su pasaulio čempionu  prie šaškių lentos, kurios baigėsi lygiosioms...
     Jaunesnieji mokinukai irgi degė noru rungtyniauti su pasaulio rekordininku, tai jie galėjo padaryti žaisdami klasėje mini krepšinį. Visiems buvo taip smagu, kad nesinorėjo išsiskirstyti. Nuoširdžiai tikimės,  naujų susitikimų, kuriems vaikai ugdymo centre ruošis sportuodami.
]]>
2521 Tue, 07 March 2017 02:03:39
SU TRENKSMU IŠGUJOME ŽIEMUŽĘ   Triukšmingai šokant, trypiant vijome žiemą iš kiemo. Tradiciškai rungėsi ir ginčijosi kanapinis su lašininiu. Visi garsiai šūkavo, erzino, gaudė vieni kitus, varžėsi lenktyniavo. Galiausiai lašininis užleido vietą  kanapiniui. 

Išsidūkus, užkurtas laužas ir sudeginta Morė. Visi sutartinai šaukėmė "Žiema, žiema, bėk iš kiemo". Išlydėję žiemą ir sugrįžę vidun, smaguriavome prie suneštų vaišių. Buvo smagu ir gera sočiai prisivalgius sulaukti pavasario.

 

Vyr. specialioji pedagogė Loreta Kazlauskienė

 

]]>
2506 Fri, 03 March 2017 01:03:29
AŠTONIOLIKTOJI CENTRO PARODA- KALĖDINIŲ EGLUČIŲ GIRIOJE Kasmet prieš pateikdami darbus lankytojų vertinimui, pedagogai siekia,   kad ir patiems vaikams būtų įdomu ir nemonotoniška  lavinti savo gebėjimus meninėje veikloje, ir parodos   lankytojui norėtųsi užsukti į mūsų parodas dar ir kitą kartą. Į eglučių "gamybos" procesą buvo įsitraukusi visa  bendruomenė.  Visiems pedagogams eglučių gamyba reikėjo sudominti mokinius, pasiruošti daug medžiagų, o vėliau,  Molėtų krašto muziejininkams,  parengti ekspoziciją Dailės galerijoje.

      Kalėdinių eglučių gamybai naudojome įvairias medžiagas iš gamtinės medžiagos (šiaudus, mėlynių stiebelius, miskantų šluoteles, džiovintos gėles, kavos pupeles ir t.t.), įvairių rūšių popieriaus, kartono ir medžiagų, keksiukų formelių, juostų ir juostelių.  Taip pat daug vėrėme iš karoliukų, burbuliukų. Suvėrėme ne tik papuošimus eglutėms, bet ir pačias eglutes. Jas konstravome ir iš vaikiškų konstruktorių, ir iš makaronų, ir iš plastikinių šakučių.   Paveikslais išdabinome egles  iš vilnos, piešėme egleles ir  akvarele... 

]]>
2456 Sat, 10 December 2016 09:12:05
SMAGŪS ŽAIDIMAI IR SKANĖSTAI RUDENS ŠVENTĖJE  

"Daržovių slėpynės lapuose", "Kas greičiau surinks išbyrėjusias uogas". O kaip smagu laimėti, gauti prizų, dovanų, ir kaip svarbu nenusiminti, jei tą kart ir nenugalėjai, juk kitoje rungtyje, nešant šaukštu bulvę ar ridenant kaštonus takeliu, gali vėl varžytis...     Vėliau apžiūrėjome Rudens gėrybių parodą, kuriai vaikai padedami tėvelių ir mokytojų, ruošėsi visą savaitę. Iš morkų, bulvių, burokėlių, moliūgų, cukinijų konstravo įvairius personažus, kūrė kompozicijas. Rudeninės gėlės astrai ir jurginai paskleidė savo grožį išradingose puokštėse.    Na, o vaišių stalas šiais metais irgi labai derlingas ir nukrautas gardžiais,ir svarbiausia, iš  užauginto pačių rankomis derliaus, iš mūsų daržų ir sodų: mišrainėmis, pyragais su obuoliais, pyragėliais su daržovių įdarais, obuolių, aronijų  sultimis. Prisiragavę skanėstų, pasivaišinę, būdami geros nuotaikos surengėme fotosesiją su "moliūgu" ir klausėmės muzikos ir šokome.  


 

   

]]>
2401 Wed, 12 October 2016 10:10:56
JUDUMO SAVAITĖ Būrelis vaikų ir pedagogų rugsėjo 20 -ąją keliavome nuo ugdymo centro iki Molėtų miesto pesčiomis. Eidami skičiavome ne tik pravažiuončius automobilius, bet ir išskrendančių paukščių būrius. Užfiksvome ir nusifotografavome prie Kijėlių kaimo pradžios, ir Molėtų miesto užrašo. Vaikams buvo smalsu praeiti pėsčiomis tą atstumą,  kuriuo kasdien pravažiuoja transportu. Juk einant gali pastebėti daugiau detalių, jas kartu aptari, pasigrožėti gamtos pokyčiais... Ir susitikti pakelvių, kurie noriai bendravo su mūsų žygio dalyviais. Sutiktas dviratininkas sakėsi važiuojąs iki Alantos miestelio,  bet sutikęs klegantį draugiškai nusiteikusių mūsų žygeivių būrelį nuo Molėtų  iki Kijėlių kaimo parkeliavo pesčiomis, dviratį stumdamas šalia... Toks pavyzdys tik parodė kaip smagu keliauti pėsčiomis, o kojų  nuovargį, gali puikiai palengvinti giedros nuotaikos šypsenos veiduose.   

 

Žygio organizatorė

vyr. logopedė Ina Kiškienė

]]>
2164 Fri, 23 September 2016 04:09:00
RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ Rugsėjis


Po langais iš ryto

Obuolių prikrito.

Gelsta klevo lapas-

Rudenėli, labas.


Paskutinės gėlės

Liūdi vasarėlės.


Su rugsėju šnekas

Baltas smėlio takas.

 

O mažiesiems gera-

Sąsiuviniai jau šnara,

Šviečia pirmas lapas-

Mokyklėle, labas.

 

                    (Ramutė Skučiatė)]]>
1940 Tue, 30 August 2016 11:08:55
KONFERENCIJOJE "PAGALBA VAIKUI. GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDA" Kartu su specialiaisiais pedagogais, socialiniais  darbuotojais, logopedais kitais pagalbos mokiniui specialistais iš Vilniaus rajono ir Vilniaus miesto, Prienų rajono, Molėtų rajono, ugdymo centro specialistės   A. Janulionienė, I. Šilinskienė ir A.Jakovlevienė balandžio 12 d.  dalyvavo Vilniaus rajono švietimo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinėje konferencijoje  "Pagalba vaikui. Gerosios patirties sklaida". Kurio tikslas- skatinti pagalbos mokiniui specialistus aktyviai lavinti profesines kompetencijas, aptarti veiksmingus pedagoginės veiklos būdus, numatyti pagrindines specialiųjų pedagogų,  logopedų, socialinių pedagogų darbo tobulinimo kryptis.

 Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro vyr. specialioji pedagogė Audronė Janulionienė pasidalino savo gerąją patirtimi dirbant su didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymo poreikių mokiniais  ir skaitė pranešimą "Efektyvios, pačių mokinių kuriamos  ugdymo priemonės". Dalijantis praktine patirtimi Audronė Janulionienė pristatė kaip laipsniškai nuo spalvinimo užduočių su geometrinėmis figūromis pereinama prie pasakų inscenizavimo, kaip mokiniai rengia IKT  ugdymosi priemones. Pristatė savo mokinės Gabrielės sukurtą priemonę "Šarkelė varnelė",  skirtą orientacinių ir kalbos ir kalbėjimo bei pažintinių gebėjimų ugdymui. Papasakojo kaip į ugdymo  priemonių rengimą įtraukiami mokiniai, pademonstravo klasėje kartu su mokiniais sukurtus filmukus, skirtus spalvų ir kelintinio skaičiavimo mokymui. Pranešėja akcentavo kaip svarbu, kad kuriant tokias ir panašias priemonės vaikas nelieka tik stebėtoju, o tampa aktyviu dalyviu (dalyvauja diskusijose, individualiame darbe ir grupėje, žaidimuose, vaidinimuose), kiek mokiniams tai suteikia džiaugsmo, kaip keičiasi jų savivertė bei didėja motyvacija mokytis. Vėliau Audronė Janulionienės atsakė į efektyviomis ugdymo priemonėmis susidomėjusių  kolegų klausimus.

Konferencijoje specialistai dalinosi ir praktine patirtimi bei skaitė pranešimus kitomis aktualiomis temomis: apie Mokinių, turinčių didelių specialiųjų ugdymosi poreikių ugdymą netradicinėse erdvėse, Kalbos sutrikimų prevenciją, Projektinės veiklos svarbą ugdymo procese,Logopedo kalbos vertinimo priemonę(lenkų ir rusų kalba); Šviesos stalą – vaiko saviraiškos ir mokymosi motyvacijos ugdymui;Pseudožodžius/pseudotekstus logopediniame darbe, Nervinio grįžtamojo ryšio (Neurofeedback) terapijos taikymą psichologo darbe ir kt.

]]>
1762 Mon, 18 April 2016 06:04:30
SUSITIKIMAS 2016 m. sausio mėn. 28 d. (ketvirtadienį) lankysis LR seimo narys, Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas. Susitikimo su Kijėlių kaimo  bendruomene  laikas 14.30.

Kviečiame aktyviai dalyvauti.

Adresas: Pušynėlio g. 2, Kijėliai, Luokesos sen., Molėtų r.

]]>
1575 Wed, 27 January 2016 10:01:34
PARODA "ANGELAI TARP MŪSŲ" 1472 Tue, 08 December 2015 07:12:29 ELLE G GRUPĖS VIEŠNAGĖ      

Išgirsti puikios muzikos susirinkome netradicinėje erdvėje- naujojoje Molėtų Viešosios bibliotekos konferencijų salėje, pasikvietime ir kitų mokytojų, draugų.  

   Pasiklausyti gyvo koncerto ir pasidžiaugti ne tik 3- 8 dešimtmečio dainas, atliekančių Elenos ir Giedrės melodingais balsais, bet ir susipažinti su rečiau naudojamais muzikos instrumentais, tokiais kaip ukulele, kazoo, melodika, metalafonu... Na, o su barškučiais ir patiems pritarti buvo įsimintina.

    Smagu ir miela ta diena buvo  iš Elle G merginų išgirsti mūsų mokytojams jų padėjėjoms dedikuojamas dainas,  nes mūsų Mokytojos, net ir profesinės šventės metu visur keliauja su savo mokinais. O  tai tik parodo koks stiprus ir sukiai pakeičiamas ryšis tarp Mokytojo ir ypatingo Vaiko.

Ši nuoširdi dovana, žvarbstant rudens orams, palydėjo mus tolyn į mokslo metus su vidine šiluma.

 

Ačiū merginoms. Sėkmės.

   

 

 

  

]]>
1381 Tue, 13 October 2015 11:10:10
Paminėta Laisvės gynėjų diena Prisisegtu neužmirštuolės žiedu buvo paliudyta sau ir kitiems, kad mes tikrai nepamiršome tų įvykių, tų žmonių, kurie žuvo, kurie buvo sužeisti vardan mūsų, Lietuvos laisvės. Pasidžiaugėme, kad šiandien galime mokytis, turėti draugų, galime turėti norų, kurie pildosi... Kiekvienas mokinys piešė savo, savą Tėvynę: namus, šeimą, draugus, gyvūnėlius, gamtą.

 

Parengė vyr. spec.pedagogė I.Šilinskienė

]]>
982 Tue, 27 January 2015 11:01:48
SENELĖS PASAKA           Taigi ugdymo centre ir Advento renginį drauge su mokinių tėvais pradėjome nuo pokalbio apie sveikatą. Utenos Sveikatos biuro vadovė A.Gaidienė ir specialistė I.Meidienė, lydimos sveikatos priežiūros specialistės B.Grigonienės, mums dar kartą priminė kaip svarbu rūpintis savo ir šalia esančio sveikata, sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviems, skirti pakankamai laiko poilsiui ir t.t. Lektorės priminė ir kitus sveikos gyvensenos veiksnius, kurie lemia žmogaus sveikatą:žalingų įpročių nebuvimą, asmens higieną ir kūno priežiūrą, psichoemocinį stabilumą, saugios ir sveikos apilnkos kūrimą. Kartu žaidėme stresą mažinannčius žaidimus, dalinomės jausmais, emocijomis. Viešnios padalijo dalomąją medžiagąir įteikė dalyviams dovonas. Kiekvienas iš tėvų gavo po 2015 meyų kalendorių ir rankšluostį su Sveikatos biuro simbolika. Mes tąkart įteikėme  mokinių rankomis pagamintą molinį aguonos žiedą, kad per Kūčias į jį galima būtų įpilti aguonos grūdeliių, ir palinkėjome sveikų ir kūrybingų metų.

      Vėlaius renginio vedančioji vyr. specialioji pedagogė Daiva Kaminskienė pakvietė į šventinį renginį įsitraukti ne tik tėvus, mokytojus, mokinius, jų broliukus ir sesytes, kitus svečius, bet ir ilgai lauktą Kalėdų senelį. Jam atėjus, prasidėjo smagioji mūsų sambūrio dalis. Mokiniai visus susirinkusius užbūrė savo spektakliu "Senelės pasaka".  Savo įspūdingu pasirodymu ir kostiumais žavėjo šie personažai: Pūga (Aušrinė), Eglė žalčių karalienė (Agnė), vilkai (Ligitasir Gintaras), Baltoji meška(Saulius), velniukai (Eimantas, Justinas), medžiais paversti vaikai (Marius, Andrius, Lukas) ir daugybės aplodismentų sualukę mažieji nykštukai (Gabrielė, Lukas, Jurgis, Viktorija). Nykštukai vedini savo mokytojų Audronės Janulionienėsne tik suvaidino šiame spektaklyje, bet ir skubėjo pas Kalėdų senelį spalvotu traukinuku traukdami dainelę apie spalvas.

Dar ilgai vaikai šoko (vad. Lina Rupeikienė), deklamavo eiles (mokyt. Loreta Kazlauskienė), tad ir saldžiųjų dovanų sulaukė ne tik iš Kalėdų senio. Prie šios iniciatyvos, su dovanomis ir linkėjimais, prisijungė ir Molėtų rajono vicemeras, Socialdemokratų partijos Molėtų skyriaus vadovas Henrikas Ivickas,  drauge su Vanda Aleksejūniene, bei netoliese gyvenanti verslininnkė Rutha van Calcar. Eilėmis susirinkusius sveikino ir tėvelių atstovės Jurgita Masiulienė bei Larisa Jetautienė.Jos įteikė ir kitų metų simbolį- žaislinį ožį.

Dar ilgai skambėjo graži muzika, vaišinomės, klegėjome, džiaugėmės spindinčiomis vaikų akimis ir laukėme Kūčių...

Parengė A. Jakovlevienė

]]>
956 Wed, 14 January 2015 01:01:51
KVIETIMAS Į KALĖDINĮ BENDRUOMENĖS RENGINĮ "BALTA PASAKA"  

 

 

10 val. Bendras tėvų susirinkimas ir Utenos r.sav. Visuomenės sveikatos biuro paskaita.

11val. Kalėdinis renginys "Balta Pasaka", nes žiemos spalva balta, net jei už lango ir pritrūkstame sniego, laukiant ŠV. Kalėdų  mokiniai drauge su mokytojais kurs mums visiems šventę, tapdami personažais iš S.Naries "Senelės pasakos", linksmins mažųjų inscenizacija apie traukinuką ir kitais smagiais šokiais ir eilėraščiais Kalėdų seneliui.

Šventėje mus visus džiugins ir Molėtų menų mokyklos mokiniai.

]]>
912 Thu, 18 December 2014 11:12:06
KVIEČIAME-į parodą „Molinukai, lipdinukai...“ KVIEČIAME
Gruodžio 4 d., 11 val. galerijoje „Akcija M“ bus atidaryta Kijėlių specialiojo ugdymo centro mokinių darbelių paroda „Molinukai, lipdinukai...“, skirta tarptautinei Žmonių  su negalia dienai paminėti.

Parodos rengėjai

]]>
870 Tue, 02 December 2014 02:12:28
KALIAUSIŲ PARADE    Saulėtą, auksinio rudens rytą (spalio 9 d.) buvome nuvykę į "Saulutės" lopšelį-darželį, kur dalyvavome rudens šventėje "Kaliausių paradas". Šventinį rytmetį nuotaikingai vedė "Kaliausė"(Vilma Saruolienė) ir "Šalna" (Vilė Černiuvienė). Kiekviena grupė pristatė savo pagamintą kaliausę. Mes taip pat atsivežėme savo pagamintą kaliausę, kuri čia rado draugų ir draugių.

   "Kaliausė"ir "Šalna" pakvietė keliauti visus šalnos takelais. Bekeliaudami dainavome daineles apie rudenį, deklamavome eilėraštukus apie vaisius ir daržoves, šokome, žaidėme ir džiaugėmes švente. Kaliauses  sustatėme į darželio teritorijoje esančias lysves, kad nubaidytų besibūriuojančias varnas.

    Šventę vainikavo nuostabaus grožio kilimas iš rudeninių vaisių ir daržovių. Į centrą grįžome pilni gerų įspūdžių, o kad nepamirštume rudens dovanojamo dosnumo patys išsikepėme obuolių pyragą, o mūsų virėjos Audronė ir Daiva vaišino neįtikėtino skanumo burokėlių pyragu.Pasigaržiavę  skanėstais bėgome į savo kiemą pasidžiaugti saulės spinduliais.

parengė vyr. logopedė Ina Kiškienė 

]]>
768 Fri, 10 October 2014 10:10:33
POLICIJOS AUGINTINIO IR PAGALBININKO ŠUNS GRANTO VIEŠNAGĖ      

Ugdymo centre lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai- Daiva Tamošiūnienė ir aleksas strumila bei keturkojis augintinis šuo Grantas. Pareigūnai papasakojo apie policijos pareigūnų ir kinologo darbą, apie tai, kokia šuns paskirtis ieškant dingusių žmonių, daiktų.

Keturkojis policininkas Grantas parodė ką moka: įvairios komandos, dingusių daiktų ieškojimas. Kiekvienas atliktas Granto veiksmas buvo skatinamas šuns pagyrimu. Lankydamsis svečiuose šuo Grantas išliko ramus bet kokioje situacijoje. Ypatingai gerai klausė šeimininko komandų, buvo draugiškas ir noriai bendravo su visais. Žiūrovai iš pradžių tramdė norą apdovanoti garsesniais aplodismentais ar susižavėjimo šūksniais, kad nesutrikdytųnuostabaus gyvūno pasirodymo. Gavus A.Strumilos pritarimą galėjome ne tik apdovanoti keturkojį aplodismentais, Grantui apsipratus naujoje vietoje, galėjome susipažinti ir iš arčiau.

Vaikų akys degė smalsumu ir nekantraumu, kai policijos pareigūnas leido paglostyti gyvūną. Visi buvoo sužavėti. Taip pat vaikams buvo priminta apie saugų elgesį kelyje bei tamsiuoju paros metu. Kiekvienas gavo šviesą atspindinti atšvaitą, kad būtų saugūs tamsiuoju paros metu kelyje ir matomi vairuotojams. Vaikams palinkėta naujais mokslo metais įgauti daugiau naudingų ir naujų žinių, būti atidiems, mandagiems, neskubėti ir saugoti vieni kitus kelyje, o visam centrui padovanotos knygelės "Susipažinkime-policija".

Dėkojame pareigūnams už smagią ir vertigą  pažintį ir linkime sklandžios tarnybos.

]]>
706 Mon, 08 September 2014 03:09:29
SU RUGSĖJO 1 -ĄJA!
Vasaros takais rugsėjis grįžta,

Ant rudenėjančio dangaus

Pripiešęs saulės spindulių,

Vaikų svajonių, šypsenų.

Ir tau šiandieną ranką tiesia,

Ateik ir tu-

Kur tiek draugų ir nuotykių,

Jau laukia mokytoja...

Ieškodami drauge

Spalvotų pasakų ir paslapčių,

Po raidę jas atversdami-

Keliaukime kartu.

 

 

Susitinkame klasėse

rugsėjo 1 dieną (pirmadienį) 9 val.,

drauge keliausime į mokslo ir žinių šventę

Molėtų miesto aikštėje,

kuri prasidės 10 val. 30 min.

 

 

Parengė A. Jakovlevienė

]]>
696 Fri, 29 August 2014 01:08:10
VASAROS ATOSTOGAS PASITIKOME ŽIRGYNE  

      
    Gidė pradėjo edukacinę- pažintinę programos dalį po žirgyną. Supažindino su įvairių rūšių žirgų veislėmis: fryzų, pointų, holšteinų, Lietuvos jojamųjų veislių žirgais.
    Žirgai mūsų vaikams  paliko  tikrai nepakartojamą įspūdį, ne veltui, neįgaliųjų draugystė su žirgais pasaulyje taikoma ir kaip terapinė priemonė. Ir mūsų tarpe yra ne vienas kuriam žirgai yra mieliausias gyvūnas . Vien Andriaus meilė žirgams yra tikrai jaudinanti. Vaikinas iš Balninkų seniūnijos kaimo,  daugiavaikės šeimos pats padedantis šeimai,  draugams, kaimynams prižiūrėti gyvulius, turi gyvenime turi svarbiausią troškimą įsigyti ir  auginti  arklį. Meilė šiam gyvūnui Andriaus buvo nuolat puoselėjama ir ugdymo centre. Padedamas mokytojos I.Šilinskienės  jis kaupė žinias apie arklius, žirgus, jų auginimo, elgesio ypatumus. Mėgo juos piešti. Tad pažintis su būriu gražuolių žirgų privertė spurdėti džiaugsmu. 
      Toliau tęsėme pasivaikščiojimą po mini zoologojos sodą. Pamatėme įvairiausių egzotinių gyvūnų. Čia veisiami greitakojai stručiai, ganosi gražuolės alpakos, lamos, auginami taurieji elniai, danieliai,muflonai, poniai ir mini ožkytės.  Įspūdingi tolimųjų kraštų gyvūnai,  mini kengūros savo sterblėje nešiojančios savo mažylius, gražuoliai zebriukai. Ežere plaukioja muskusinės antys ir juodosios gulbės, o salose laisvai bėgioja triušiai ir įvairių veislių vištos.  Gyvūnų  čia tiek daug, kad visus sunku  išvardyti. 
      Nors apžiūrėti visą mini zoologojos sodą reikėjo daug ištvermės, tačiau vaikai pilni energijos, lydimi pedagogų ir šeimos narių, įveikė ne vieną kilometrą. Savo pažintinę kelionę baigėme pailsėję restorano terasoje ir paskanavę kibinų su sultiniu. Vaikų įspūdžiai ir nuotaika buvo puikus. už patirtus įspūdžius esame dėkingi ne tik "dubingių žirgyno" darbuotojams , bet ir Alantos TVM moksleiviams suteikusiems galimybę aplankyti šį naujai įsikūrusi mini zoologijos ir gamtos parką. Dar prieškalėdiniu laikotarpiu  jie mums įteikė šią dovaną. Ačiū.
Gerų vasaros atostogų visiems. 
Spec. pedagogė Daiva Kaminskienė
]]>
617 Mon, 16 June 2014 02:06:24
PAVASARINIAI ŽIEDAI PRAŽYDO ŠEIMOS ŠVENTĖJE    

  


   Šeimos šventę minėjo  visa specialiojo ugdymo centro bendruomenė. Tą ypatingą dieną mokiniai savo artimiesiems dovanojo meninę programą. Kaip sakė renginio vedančioji vyr. logopedė Ina Kiškienė “Meilė, supratimas, šiluma, maži nesutarimai...šie ir dar daug kitų dalykų sutelpa žodyje „šeima“. Šeimą vienija vaikų juokas ir kasdienis rūpestis jais.  Vaikai niekad nestokoja energijos, užsispyrimo, idėjų ir talento. Kiekvienas vaikas savyje turi tam tikrą talentą. Ir jeigu mes jo vis dar nepastebėjome, reiškia dar neatradome, o galbūt per mažai ieškojome?”.  Iškart po šių žodžių į sceną, parodyti savo gebėjimus ir talentus skubėjo vaikai. Garsiais artimųjų plojimais buvo apdovanoti ir tie kurie dainavo, ir tie kurie šoko (vad. L.Rupeikienė), vaidino (Vad. A.Janulionienė), piešė, dėliojo didžiulę dėlionę  ir tie kurie demonstravo taiklumą  mėtydami į krepšį skambant legendinei M.Mikutavičiaus dainai, telkiančiai į bendrystę ne tik šeimą, bet ir visą tautą. Atskleisti ir  parodyti talentai mamytėms, tėveliams, močiutėms, sesėms, broliams tądien buvo šauniausia dovana. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

    Šventę pagyvino ugdymo centro viešnia, buvusi Molėtų gimnazijos auklėtinė, o dabar VU studentė  Karolina Trebutytė. Jos atliekamos,  populiarios dainos suteikė dar daugiau žavumo šiai gegužės viduryje švenčiamai Šeimos dienai.   

   Kai vaikų lūpomis suskambo  dainai “Aš labai myliu savo mamą“, visa salė atsistojo, nes šios dainos žodžiai ypač  išryškino mūsų vaikų ir jų mamų ypatingai glaudų, ir juoku ir ašaromis apipintą,   ryšį … Mama Irina Guobienė įteikė tėvelių  padėką ugdymo centro vadovei, pedagogams ir visiems darbuotojams už nuoširdžią  vaikų gebėjimų paiešką ir rūpestį jais.  

   Po mokinių pasirodymo tėveliai dalyvavo Sveikos gyvensenos paskaitoje, kurią skaitė Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė A. Gaidienė ir pavaduotoja I. Meidienė. Susirinkusiems specialistės  papasakojo apie pagrindinius sveikatą lemiančius faktorius ir iššūkius ją tausojant.

    Tą dieną visi išskirstėme su pavasariniais žiedais rankose. Mamos su popierinėmis,  vaikų rankelių pagamintais hiacintais, pedagogai su mamų užaugintomis ir ką tik pražydusiomis sprigėmis, vaikai- su šypsenomis.

 

]]>
550 Mon, 19 May 2014 04:05:26
TEATRŲ ŠVENTĖJE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gegužės 14 d. Molėtų r.  Kijėlių specialiojo ugdymo centro mokiniai dalyvavo  XVIII  tarptautiniame neįgaliųjų  teatrų festivalyje „Širdys vilčiai plaka“, kuris vyko Panevėžio muzikiniame teatre. Šis festivalis puoselėja ir populiarina specialiųjų ugdymo įstaigų teatrų trupes bei suteikia puikią galimybę sutrikusio intelekto mokiniams pasirodyti profesionalioje scenoje.  
2014 metų pagrindinė renginio tema ir idėja - drauge kurti teatrą. Tema reikėjo atskleisti siužeto, dekoracijų, aprangos, muzikos pagalba. Visus susirinkusius į  neįgaliųjų saviraiškos šventę pasveikino Panevėžio specialiosios mokyklos direktorius P. Leikauskas, Panevėžio administracijos direktorė K.Vareikienė, socialinės paramos skyriaus vedėjas V. Michailovas.
Pilnutėlę muzikinio teatro žiūrovų salę savo meniniais gebėjimais džiugino Rygos,  Panevėžio, Šiaulių, Pasvalio, Molėtų, Kėdainių, Tauragės, Akmenės, Joniškio rajonų specialiųjų mokyklų auklėtiniai. 
Kijėlių specialiojo ugdymo centro trupė „Dėlionė“ (vad. A. Janulionienė) suvaidino pačių vaikų sukurtą pasaką „Sava žalia istorija“. Dailininkas Varnelis papasakojo istoriją apie žaliuosius vabalus, kurie linksmai gyveno žalioje pilyje. Tik kartais jų nerūpestingą gyvenimą aptemdydavo negandos. Joms nurimus, gyvenimas ir vėl tekėdavo ramia, žalia vaga.
  Visi  jaunieji aktoriai buvo apdovanoti diplomais, suvenyrais ir saldžiomis rėmėjų Kalnapilio tauras“ ir UAB „Skanėsis“ dovanomis. Juk tokių renginių tikslas – nugalėti visiems be išimties,  t.y. patiems kurti, mokytis gėrėtis, bendrauti, džiaugtis ir išreikšti save. 
Parengė trupės "Dėlionė" 
vadovė Audronė Janulionienė
]]>
547 Thu, 15 May 2014 03:05:49
AKCIJA "KIEKVIENAS GAL(-I)"

 

 


    Gegužės 5 dieną, Kijėlių specialiajame ugdymo centre, kartu su Molėtų gimnazistais ir jų mokytoja Ona     Sakalauskiene bei socialine pedagoge Jolanta Liubeckaite, pradėjome  visuotinę veiksmo savaitę, kurios  tema „Švietimas ir negalia“.

 

 

 

 

 

 

 

     Lietuvoje ir visame pasaulyje šiais metais gegužės 4–10 d. pasaulinės švietimo kampanijos (Global Campaign for Education) rengiamos ir aktyviai palaikomos UNESCO organizacijos,  siekis ne tik  didinti visuomenės, politikų informuotumą apie neįgaliųjų švietimo problemas visame pasaulyje, bet ir skatinti kartu su bendraamžiais mokytis, veikti, šokti kartu, bei  ugdyti pagarbą žmogaus teisėms.

   Maždaug 1 milijardas pasaulio gyventojų, kas sudaro beveik 15 % žmonijos gyvena su negalia. Lietuvoje vaikų, turinčių raidos negalią, skaičius Lietuvoje viršija 90 tūkst. Iš jų su labai sunkia negalia apie 1,5 tūkst. O juk  negalia apriboja ar pakenkia esminėms gyvybinėms funkcijoms (klausai, regai, kalbėjimui, judėjimui), rūpinimuisi savimi, tobulėjimui, mokymuisi ar darbui. Sumažina, apriboja asmens galimybę užsiimti kasdiene veikla.

 

 

 

 

 

 

 

  Tačiau nepaisant   žmogus su negalia ar ne, pagrindiniai, bendražmogiški  poreikiai būdingi mums visiems. Reikia ne tik oro, vandens, maisto, šilumos, saugumo, bet ir   socialinių poreikių- bičiulystės, bendruomeniškumo, pripažinimo. Skirtumas tas,  kad kai kuriems iš mūsų,  kaip tik reikia, daugiau pagalbos ir dėmesio,  nei kitiems.

 

 

 

 

 

 

 

    Tad bendra veikla su bendraamžiais iš gimnazijos  per muziką,  judesį, teatrą ne tik užkrėtė   mūsų centro mokinius gera nuotaika ir  puikiais įspūdžiais, bet ir leido susipažinti, betarpiškai bendrauti, šokti kartu su bendraamžiais. Šokdami bendrus šokius (Vad. Lina Rupeikienė ir Ona Sakalauskienė), mokydami ir mokydamiesi vieni iš kitų, mes iš gimnazistų, gimnazistai iš mūsų, ne tik galėjome įsitikinti  bendros veiklos privalumais, bet ir įtikinti tuo aplinkinius.

    Seimo narys Valentinas Stundys, dalyvavęs akcijos renginyje, pasidalino savo pastebėjimais apie vykstančią šventę: „Ką jau čia bepridursi, kai VISŲ, tiek vaikų, tiek renginio svečių akys žiba džiaugsmu...“ Ir siūlė, jog gražus ryšys būtų toliau puoselėjamas ir kitose veiklose, bei   neįgaliems vaikams įteikė saldžiai gardžią dovaną šakotį.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Tuo tarpu vyr.spec. pedagogė  Ilona Šilinskienė ir toliau nenuilsdama mokė vaikus dalintis, būti draugiškais,  ir kvietė  pasivaišinti visus kartu. Neatsiliko ir  Molėtų gimnazistės iš raudono siūlo jie greitai nuaudė draugystės voratinklį,kurio šūkis:   “Nuo šiol mes geriausi draugai“. 

]]>
520 Tue, 06 May 2014 10:05:48
VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ

 

Jau penktą kartą,  emocinės paramos telefonu tarnybai "Vaikų linija"  su partneriais , inicijavus veiksmo savaitę "BE PATYČIŲ", kartu su kitomis įvairiausiomis nevyriausybinėmis ir valstybinėmis įstaigomis ir organizacijomis, savo centre  kovo 23-30 dienomis skirsime patyčių prevencijai.

Kokią idėją norime išreikšti planuojamomis veiklomis?

 
,,Būk mano draugu"

Suvokti draugo ir draugystės reikšmę gyvenime. Mokytis atpažinti teigiamas ir neigiamas emocijas, bendraujant su kitais bendraamžiais, ir tinkamai reišti savo jausmus kitiems.

Kas dalyvaus? 

 
Kijėlių specialiojo ugdymo centro bendruomenė, Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokinių grupė.

Veiklų aprašymas:

 
1. Draugystė prasideda nuo šypsenos. Fotostudija ,,Šypsenėlė"

2. ,,Vaikai, gyvenkime draugiškai". Senosios animacijos stebėjimas, aptarimas.

3. Dalinamės prisiminimais. Tėvelių laiškų skaitymas, aptarimas, iliustravimas pagal galimybes.

4. Būk mano draugas. Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokinių viešnagė, koncertas.

5. Maži darbeliai tampa dideliais darbais. Pavasarinių salotų gaminimas, bendros vaišės.

 

Parengė akcijos koordinatorė Ilona Šilinskienė

]]>
437 Wed, 19 March 2014 09:03:01
UŽGAVĖNĖS   Gausus persirengėlių būrys susirinko kovo 4 dieną  ugdymo centro kiemelyje, kur jau stovėjo pati nelabosios žiemos dvasia - Morė. Mokiniai ir mokytojai surašę  visus savo negerus darbus, blogas mintis ant popieriaus lapelių sudėjo Morei į kišenės tikėdamiesi, jog visos blogybės kartu su šia žiemos  pamėkle supleškės ugnyje, o  pavasarį pasitiksime nugalėję tamsos jėgas.

 

 

 

 

 

 


  Eisena ėjo aplink ugdymo centrą triukšmaudama, grodama, trepsėdama, kuo stipriau budindama ir judindama žemę iš žiemos miego. Siautulį kurstė spalvingi personažai čigonai žydai, ubagai, velniukai.  

  

 

 

 

 

 

 


  Ugnyje sunaikinę  visą žiemos blogį, grįžome į ugdymo centrą, kur tęsėme šventę. Vyko Kanapinio ir Lašininio kovos. "Blynų" mėtimas į keptuves, lenktynės su blynais, "Gaidžių peštynės", virvės traukimas...

 

 

 

 

 

 


  Šventę baigėme  užgavėnių vaišėmis. Dėkojame šaunioms mokinių mamoms,  padėjusioms sočiai ir skaniai prisivaišinti. Ir ko čia tik nebuvo! Mieliniai blynai, lietiniai blynai, čirviniai blynai, lašiniai, kumpis ir aišku  saldumynai...   

 

 

 

 

 

 

 

Vyr. specialioji pedagogė D. Kaminskienė

]]>
403 Wed, 05 March 2014 11:03:04
NAUJOS SPECIALIOSIOS MOKYMO PRIEMONĖS (SMP)     Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, įgyvendindamas projektą „Specialiųjų mokymo priemonių rengimas, II” (Nr. VP1-2.3-ŠMM-04-V-03-003), kuris yra finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšomis,  aprūpino Molėtų r.  Kijėlių ugdymo centro mokinius  vadovėlių, specialiųjų pratybų komplektais,  pritaikytais vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl intelekto sutrikimų, ugdymui. Socialinių įgūdžių mokymui gautos šios SMP „Bendravimas ir etiketas“,  „Ypatingos progos“, „Elgesys ir saugumas viešosiose vietose“,  „Namų ūkis ir jo tvarkymas“,  komunikacinių įgūdžių lavinimui -„Kas tai? „Noriu kalbėti ir bendrauti“, mokymui pažintinių veiklų mokymui -„Skaičiuoju ir perku.“  „Skaičiuoju namie ir lauke“.

     Taip pat Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras panaudos pagrindais  perdavė mūsų ugdymo įstaigai kompiuterinę grafinę teksto interpretavimo programinę įrangą „Boardmaker v.6“.  Ši programinė įranga leis pedagogams,  dirbantiems su kalbėjimo ir kalbos, intelekto sutrikimus, įvairiapusius raidos sutrikimus turinčiais mokiniais, kurių verbalinė komunikacija yra žymiai sutrikusi naudoti savo darbe šią licencijuotą priemonę.  Vyr. auklėtojas Gintaras Stumbrys dalyvavęs  mokymuose skirtuose darbui su kompiuterine grafine teksto interpretavimo programine įranga,  pasidalins gerąją patirtimi, kaip padidinti specialiųjų poreikių mokinių ugdymo veiksmingumą naudojant  „Boardmaker v.6“  priemonę.

]]>
361 Mon, 10 February 2014 12:02:40
PERDUOTA MOLĖTŲ KRAŠTO ŽMONIŲ PARAMA Perduota Molėtų krašto žmonių parama

   

 

 

 

 

 

         Gruodžio 30 dieną, iš karto po Kalėdinio šurmulio, Molėtų r.  Kijėlių specialųjį  ugdymo centrą  aplankė rajono meras Stasys Žvinys ir  perdavė šventiniu laikotarpiu organizuoto Kalėdinio Padėkos labdaros vakaro metu, suaukotas Molėtų krašto žmonių lėšas - du tūkstančius aštuonis šimtus dvidešimt penkis (2 825) litus mokiniams, turintiems didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl protinės  ir kompleksinės negalios.

   Esame be galo dėkingi visiems ir kiekvienam, kurie  neliko abejingi šalia esantiems ir buvo dosnūs sunkius  raidos sutrikimus turintiems rajono vaikams. Juk   vaiko  neįgalumas, reikšmingai įtakoja ne tik jų pačių, bet  ir konkrečių 24 Molėtų rajono šeimų ir jų aplinkos gyvenimą. Juk tokios šeimos skiriasi nuo kitokią krizinę situacijąišgyvenančių šeimų. Stresą sukelia ne tik  pati negalia, o tai, kaip ji veikia ir keičia šeimos gyvenimą. Nuolatinis nerimas dėl vaiko, finansinės problemos fiziškai ir psichiškai alina tokias šeimas. Neretai dėl šių subjektyvių ir objektyvių priežasčių, jospradeda save riboti nuo išorinio pasaulio arba esamomis pajėgomis neįveikia krizės ir atsiduria socialinės rizikos grupėje. Taigi, kiekvienaišeimai, auginančiai negalę turintį vaiką, neišvengiamai kyla grėsmė, priklausanti nuo to, kaip šeimos nariai remia vienas kitą ir kiek paramos jie gauna iš aplinkos.

  Tai  kaip aktyviai rajono žmonės parėmė ir pasidalijo savo   gerumu, socialiai palaikė  neįgalius vaikus ir tai,  kad šiuo sudėtingu laikmečiu, akcijos metu surinkta išties nemaža pinigų suma, anot rajono mero St. Žvinio, rodo,  kad gyvename tarp geraširdžių žmonių. Molėtų rajono meras taip pat nuoširdžiai dėkojo visiems geradariams pasidalinusiems savo gerumu ir prisidėjusiems prie šios kilnios iniciatyvos. „Padėjome tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų gerumo ir šilumos. Visa tai puikiai atitiko advento prasmę, o tuo pat metu turėjome galimybę pažvelgti į savo laiką ir kasdienybę kitu žvilgsniu,“ – įvykusia labdaros akcija, žmonių geranoriškumu ir dosnumu džiaugėsi meras Stasys Žvinys.

    Kijėlių specialusis ugdymo centras paramą ketina panaudoti, įsigyjant neįgaliesiems skirtas  techninės pagalbos ir specialiąsias ugdymo priemones. Šiandien jos ypač reikalingos dešimties metų berniukui Mariui iš Dubingių kaimo, turinčiam ypač žymią kompleksinę negalią:  vidutinį protinį atsilikimą ir žymius  judesio ir padėties, maitinimo sutrikimus dėl Vaikų cerebrinio paralyžiaus. Marius  nevaikšto, sėdi neįgaliojo vežimėlyje, sunkiai laiko galvą, negali apsiversti, negali savarankiškai valgyti, praustis, rengtis, apsitarnauti ir dar auga socialinės rizikos šeimoje. Berniuką vargina nevalingi spastiški judesiai, hiperjautrumas, bet Marius puikiai komunikuoja su jam pažįstamais žmonėmis, pedagogais, klasės draugais, domisi aplinka, mokosi skaityti, skaičiuoti ir deklamuoti eiles Kalėdų seneliui... Nesenai Marius gavo naują, bet standartinį neįgaliojo vežimėlį, kuris nėra pritaikytas prie individualių jo poreikių, todėl iš šios paramos lėšų, planuojamos įsigyti kitos techninės pagalbos  priemonės, padėsiančios prisitaikyti ir ugdytis –juosmens ir krūtinės prilaikymo diržas, sėdintiems vežimėlyje su reguliuojamu fiksavimo ilgiu (kaina apie 450 litų), grikių lukštų pagalvėlė vežimėliui (kaina apie 60 litų), specialus šalmas su specialia  galvos rodykle („Gervė“), naudojamas vietoj rankos pirštų dirbant, mokantis ir žaidžiant su kompiuteriu (kaina apie 130 litų).

    Visos šios priemonės bus  gaminamos pagal individualų užsakymą pagal gydytojo ortopedo rekomendacijas. Todėl pirmiausia, už suaukotas lėšas, Marius bus nuvežtas į Kauną pas gydytoją ortopedą konsultacijai dėl specialiųjų priemonių parinkimo, kad visos šios priemonės būtų pritaikytos būtent jam ir pagamintos pagal individualų užsakymą.

   Šešiametei Viktorijai iš Molėtų ir turinčiai Rett`o sindromą (sunkiausia Autizmo forma) ir judesio ir padėties sutrikimus, tik nuo šių metų rugsėjo pradėjusiai lankyti mūsų specialiąją ugdymo įstaigą, bus nupirkta ergonomiška lova (kaina apie 1 300 litų), kad mergaitė galėtų dienos metu saugiai pailsėti, pakeisti kūno padėtį, atsipalaiduoti. Dėl sunkios negalios, tai yra būtinybė norint, kad pailsėjusi ji vėl galėtų įsitraukti į grupės veiklą.

  Taip pat  bus pakeisti ir dviejų sėdimųjų vietų standartiniai saugos diržai ugdymo centro  transporto priemonėse į specialius 5 taškų saugos diržus (2 x 350~ 700 litų), būtent tiems mokiniams,  kuriems sunku sėdėti ir išlaikyti pusiausvyrą horizontalioje padėtyje dėl žymios fizinės negalios.

  Iki ateinančių metų kovo mėnesio laikraščio skaitytojus informuosime apie tikslų paramos lėšų panaudojimą. O tie kas ir toliau geranoriškai norėtų paremti neįgaliųjų mokinių ugdymą ir padėti įsigyti naujų ugdymo bei kompensacinių priemonių, gali tai padaryti pervesdami lėšas  į atsiskaitomąją sąskaitą –LT134010045500146431. Bankas DNB. Paremti galima ir pervedant 2 proc. nuo GPM iki einamųjų metų gegužės 1 dienos. Įstaigos kodas 195401122.  

   Ačiū už Jūsų dosnumą.

   Visiems, tiek dosniesiems, tiek stokojantiems,  linkime sveikatos, santarvės ir skalsos 2014 metais. Jums ir Jūsų šeimoms.

 

Bendruomenės vardu-

direktorė A. Jakovlevienė

]]>
305 Fri, 03 January 2014 01:01:42
KALĖDINIS RYTMETYS  ,,Ir žvėrys kalba kalėdinę naktį...“ 


          2013 m. gruodžio 20 d. ugdymo centre vyko tradicinis kalėdinis renginys. Šis renginys visada vaikų laukiamas ir jam  ruošiamasi. Šiais metais renginio ,,Ir žvėrys kalba kalėdinę naktį“  metu visi vaikai buvo žvėreliais. Kiekviena klasė rinkosi patys kokiais žvėrimis, gyvuliais ar paukšteliais bus ir ką pasakys kalėdinę naktį. Ugdytiniai gaminosi kaukes, mokėsi eilėraščius, šokius ir daineles. Visi labai entuziastingai ruošėsi, nes žinojo, kad pas juos būtinai ateis kalėdų senis ir atneš dovanų.

   Renginio dieną vaikai iš pat ryto rinkosi šventiškai nusiteikę. Daugumą jų į šventę atlydėjo ir tėveliai.

  Šventei prasidėjus, visų šurmuliuojančių vaikų žvilgsnį sustingdė į salę įėjęs kalėdų senelis. Jis pasveikino visus susirinkusius su artėjančiom šventėmis. Vaikai  rodė savo paruoštą programą: vaidino, šoko, dainavo.  Vėliau ir senelis mokė vaikus šokti ir dainuoti. O pašokus ir padainavus, atėjo lauktas momentas, kai kalėdų senis atrišo savo dovanų maišą ir apdovanojo visus vaikučius.


   Atsisveikinus ir išlydėjus kalėdų senelį, šventė dar nesibaigė. Ugdymo centro auklėtinių atvyko pasveikinti Molėtų rajono LSDP partijos skyriaus atstovai, vadovaujami Henriko Ivicko ir Molėtų menų mokyklos jaunieji muzikantai, kurie irgi atvyko netuščiomis. Jie vaikams, turintiems negalią,  dovanojo muzikines dovanas ir, žinoma, saldainius.

  Džiaugsmui nebuvo ribų, Tačiau viskas kas prasideda turi ir baigtis. Tačiau šventinė nuotaika dar ilgai jautėsi vaikų, tėvelių ir pedagogų širdyse.

 

Parengė vyr. spec. pedagogė Loreta Kazalauskienė

]]>
304 Fri, 03 January 2014 01:01:27
PARODA MOLĖTŲ KRAŠTUI                 

 

 

         Parodai  ypatingumo suteikė ir pasirinkta tema. Molėtų kraštas, dar vadinamas ežerų kraštu, o gal ir būsimas žvejų rojaus kraštas.... Net prašalaičiai pastebi koks vaizdingas ir įdomus savo apylinkėmis Molėtų kraštas. Tarp didesnių kalvų ir mažų kalvelių tyvuliuoja virš 230 ežerų, ošia žali pušynai. O mums, čia augantiems ir gyvenantiems, jokia kita pasaulio šalis negali būti brangesnė už savo gimtinę. Ar tai   mažas kaimo namelis, ar miesto daugiabutis, tai yra ta vieta, kuri visados laukia. Ir ne tik mama,  ar kiti brangūs žmonės, namuose. Mišiose laukia savos parapijos kunigas,  parduotuvėje laukia pardavėja Danutė, bibliotekoje kita daug kartų matyta besišypsanti gera teta, kaimynuose- geriausias draugas, o mokykloje- mano mokytoja.... Ir ne tik mus supantys žmonės telpa į Krašto sąvoka, tai ir gyvoji ir negyvoji aplinka- miškai, pievos, upeliūkščiai ir ežerai, kiekvienų metų laikų požymiais savaip spalvingi, ypatingai  gražūs. 

 

      Kijėlių specialiojo ugdymo centro ugdytiniai, kiekvieną rytą į centrą  suguža iš viso Molėtų rajono- dalis iš pačių Molėtų, dalis iš Alantos, Balninkų, Čiulėnų, Inturkės, Joniškio, Videniškių, Suginčių,  Dubingių, Giedraičių, Luokesos seniūnijų. Ir kiek  vaizdų, gamtos peizažų regime važiuojant kasdien, jie neišblėsta, ir pamokoje, ant  popieriaus lapo taip ir nugula gražiausiomis spalvomis.

       Ruošiantis  šiai 16-jai neįgaliųjų darbų parodai, vyr. auklėtojas Gintaras Stumbrys ir kiti pedagogai, nuoširdžiai stengėsi, kad mokiniams ne tik  pavyktų savo darbuose atskleisti mūsų krašto grožį, bet daugiau sužinotų apie Molėtų kraštą,  centrinius, žymiausius tų miestelių, kultūros  ir gamtos  paveldo objektus: observatoriją, etnokosmologijos muziejų,  Baltadvario bastioninę pilį Videniškiuose, Alantos ir Arnionių dvarus, Alantos, Inturkės, Joniškio, Suginčių, Skudutiškio, Balninkų bažnyčias, paminklą “Karžygiams, žuvusiems už Lietuvos laisvę kovose ties Giedraičiais“, karčema Dubingiuose, žvejibos muziejus Mindūnuose bei atlaidai Balininkuose... 

 


         Šiai parodai mums talkino ir neįgaliųjų šeimos nariai.
         Savo fantazija, spalvomis ir linijomis kūrėme ir „apipiešėme“ Kraštą, kuriame gyvename ir kurį labai  mylime. Tikimės, kad su šia dvasia iš   parodos ( ir ne tik šios) išeis ir kiekvienas Molėtų krašto muziejaus lankytojas.   

  parengė A. Jakovlevienė

 

]]>
264 Thu, 05 December 2013 01:12:36
PRADĖJOME NAUJUS MOKSLO METUS   Vaikai, tėveliai, svečiai, pedagogai buvo pasveikinti sugrįžę iš saulėtos vasaros. Visi kupini įspūdžių ir noro jais pasidalinti... 

  Šventė prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu. Paskelbusi naujųjų mokslo metų pradžią, visus susirinkusius pasveikino direktorė, linkėdama, kad šie mokslo  metai visiems butų įdomūs, kad vaikų akyse mokytojai nuolat kurstytų smalsumo ugneles,  ir visų mūsų pastangomis, jos  mus džiugintų, o tiems, kurių akys dar nedrąsiai žvalgėsi aplink, įteikė pirmokėlių pasus.

    Muzikos akordais šventę nuspalvino aklųjų ir silpnarengių sąjungos kapela "Berželis".

   Mes, mokytojai, vaikams linkėjome, kad visus mokslo metus juos lydėtų tik gerosios fėjos - muzikos, šokio, knygų globėjos. Ne veltui paminėtos knygos, nes tą dieną pradėjome rašyti dar vieną savo gyvenimo knygą:

"Mūsų gyvenimo knygoj

Dar pauslapių daugel tuščių.

Reiks juos visus prirašyti

Darbais, širdimi ir žodžiu."

   Taip buvo pristatyta simbolinė tuščia knyga, kurią per mokslo metus turėsime prirašyti. Pirmuosius knygos puslapius mokiniai užpildė piešiniais apie vasarą, kuriuos vaikai piešė drauge su šeimos nariais. Gražiais palinkėjimais  mokytojams ir visai mūsų bendruomenei šventę užbaigė Jurgiuko mama Irina.

Parengė vyr. specialioji pedagogė Audronė Janulionienė

]]>
192 Thu, 19 September 2013 03:09:46