Naujienos

2014-06-16 02:06:24

VASAROS ATOSTOGAS PASITIKOME ŽIRGYNE

 

      
    Gidė pradėjo edukacinę- pažintinę programos dalį po žirgyną. Supažindino su įvairių rūšių žirgų veislėmis: fryzų, pointų, holšteinų, Lietuvos jojamųjų veislių žirgais.
    Žirgai mūsų vaikams  paliko  tikrai nepakartojamą įspūdį, ne veltui, neįgaliųjų draugystė su žirgais pasaulyje taikoma ir kaip terapinė priemonė. Ir mūsų tarpe yra ne vienas kuriam žirgai yra mieliausias gyvūnas . Vien Andriaus meilė žirgams yra tikrai jaudinanti. Vaikinas iš Balninkų seniūnijos kaimo,  daugiavaikės šeimos pats padedantis šeimai,  draugams, kaimynams prižiūrėti gyvulius, turi gyvenime turi svarbiausią troškimą įsigyti ir  auginti  arklį. Meilė šiam gyvūnui Andriaus buvo nuolat puoselėjama ir ugdymo centre. Padedamas mokytojos I.Šilinskienės  jis kaupė žinias apie arklius, žirgus, jų auginimo, elgesio ypatumus. Mėgo juos piešti. Tad pažintis su būriu gražuolių žirgų privertė spurdėti džiaugsmu. 
      Toliau tęsėme pasivaikščiojimą po mini zoologojos sodą. Pamatėme įvairiausių egzotinių gyvūnų. Čia veisiami greitakojai stručiai, ganosi gražuolės alpakos, lamos, auginami taurieji elniai, danieliai,muflonai, poniai ir mini ožkytės.  Įspūdingi tolimųjų kraštų gyvūnai,  mini kengūros savo sterblėje nešiojančios savo mažylius, gražuoliai zebriukai. Ežere plaukioja muskusinės antys ir juodosios gulbės, o salose laisvai bėgioja triušiai ir įvairių veislių vištos.  Gyvūnų  čia tiek daug, kad visus sunku  išvardyti. 
      Nors apžiūrėti visą mini zoologojos sodą reikėjo daug ištvermės, tačiau vaikai pilni energijos, lydimi pedagogų ir šeimos narių, įveikė ne vieną kilometrą. Savo pažintinę kelionę baigėme pailsėję restorano terasoje ir paskanavę kibinų su sultiniu. Vaikų įspūdžiai ir nuotaika buvo puikus. už patirtus įspūdžius esame dėkingi ne tik "dubingių žirgyno" darbuotojams , bet ir Alantos TVM moksleiviams suteikusiems galimybę aplankyti šį naujai įsikūrusi mini zoologijos ir gamtos parką. Dar prieškalėdiniu laikotarpiu  jie mums įteikė šią dovaną. Ačiū.
Gerų vasaros atostogų visiems. 
Spec. pedagogė Daiva Kaminskienė