Naujienos

2017-06-06 03:06:01

PIRMOJI NEFORMALIOJO ŠVIETIMO EDUKACINĖ PROGRAMA- KURŠMARIŲ VĖTRUNGĖS

 

   
Kijėlių specialiojo ugdymo centro   specialiųjų poreikių mokiniai  pateko į pirmąjį šio projekto 2017–2018 m. etapą. Jiems parinkome 6 edukacines programas, po dvi iš kiekvienos tematinės kategorijos: 2 kultūrinės-meninės krypties, 2 technologijų ir kūrybinių partnerysčių krypties, 2 gamtinės ir ekologinės krypties. Pasirenkant edukacines programas atsižvelgėme į veiklų aktualumą mokyklai ir mokiniams, amžiaus ir ugdymosi poreikių grupę, programos įgyvendinimo laiką, mokyklos galimybes atlikti baigiamąjį darbą, remiantis galima įgyti patirtimi. Nuvykimą ir parvykimą į edukacinės programos vietą suorganizavo ir išlaidas padengs Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
   Pirmoji kultūrinės-meninės krypties edukacinė išvyka leido itin turiningai  ir įdomiai užbaigti mokslo metus. Būrys Kijėlių specialiojo ugdymo centro mokinių, mokytojų ir kelios entuziastingos mamos, vadovaujami auklėtojos Virginijos Driominienės ankstyvą, daug įspūdžių žadantį saulėtą, nors ir vėjuotą birželio rytą,  leidosi į tolimą kelionę- seną žvejų kaimą,  įsikūrusi Kuršių marių pakrantėje prie Drevernos upės žiočių.
    J.Gižo etnografinėje sodyboje apžiūrėjome istorinę ekspoziciją, paskaitos metu edukacijos vedančioji Dovilė Vaičiulytė įtaigiai ir aiškiai susipažino su Pamario krašto istorija ir kultūra, žvejų gyvenimo būdu, darbais bei amatais. Gidė pasakojo apie ilgametę vėtrungės istoriją, pristatė jos paskirtį. Vaikai nuodugniau susipažino su vienu ryškiausiu šio krašto simboliu – vėtrungėmis. Ir patys jas pasigamino ! Praktinėje dalyje edukacijos dalyje ramiai konstruodami iš smulkių detalių  ir dažydami vėtrunges akriliniais  dažais, vaikai daug sužinojo apie vėtrungių ženklus, aptarė simbolius ir kitus svarbius vėtrungių bruožus.
   Būnant pamaryje negalėjome atsispirti pagundai ir pasivaikščioti Baltijos jūros krantais, juolab , kad kai kurie iš vaikų, dar nebuvo matę šios gamtos didybės savo akimis. Apie patirtus įspūdžius ir išvykos reikšmę šių vaikų gyvenime, jautriausiai ir  gražiausiai atliepė švytinčios vaikų akys ir šūksniai: „Aš laimingas“...
   Grįžę vėlai vakare mokiniai, linksmai  klegėdami, vėtrungėmis papuošė ugdymo cento  langus. Juk ir anksčiau vėtrungėje laivo šeimininkas užkoduodavo savo aplinką, svajones, pomėgius, vertybes, tą patį darome ir šiandien- tikimės, po vasaros atostogų, sėkmingai plaukti „savo laivu“ jau naujaisiais mokslo metais.
      Nuoširdžiai dėkojame UAB „ Molėtų autobusų parkas“ vairuotojui  Algimantui Kvykliui už supratingumą,  geranoriškumą ir pagalbą kelionės metu. 
Parengė
Asta Jakovlevienė