Naujienos

2014-01-03 01:01:42

PERDUOTA MOLĖTŲ KRAŠTO ŽMONIŲ PARAMA

Perduota Molėtų krašto žmonių parama

   

 

 

 

 

 

         Gruodžio 30 dieną, iš karto po Kalėdinio šurmulio, Molėtų r.  Kijėlių specialųjį  ugdymo centrą  aplankė rajono meras Stasys Žvinys ir  perdavė šventiniu laikotarpiu organizuoto Kalėdinio Padėkos labdaros vakaro metu, suaukotas Molėtų krašto žmonių lėšas - du tūkstančius aštuonis šimtus dvidešimt penkis (2 825) litus mokiniams, turintiems didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl protinės  ir kompleksinės negalios.

   Esame be galo dėkingi visiems ir kiekvienam, kurie  neliko abejingi šalia esantiems ir buvo dosnūs sunkius  raidos sutrikimus turintiems rajono vaikams. Juk   vaiko  neįgalumas, reikšmingai įtakoja ne tik jų pačių, bet  ir konkrečių 24 Molėtų rajono šeimų ir jų aplinkos gyvenimą. Juk tokios šeimos skiriasi nuo kitokią krizinę situacijąišgyvenančių šeimų. Stresą sukelia ne tik  pati negalia, o tai, kaip ji veikia ir keičia šeimos gyvenimą. Nuolatinis nerimas dėl vaiko, finansinės problemos fiziškai ir psichiškai alina tokias šeimas. Neretai dėl šių subjektyvių ir objektyvių priežasčių, jospradeda save riboti nuo išorinio pasaulio arba esamomis pajėgomis neįveikia krizės ir atsiduria socialinės rizikos grupėje. Taigi, kiekvienaišeimai, auginančiai negalę turintį vaiką, neišvengiamai kyla grėsmė, priklausanti nuo to, kaip šeimos nariai remia vienas kitą ir kiek paramos jie gauna iš aplinkos.

  Tai  kaip aktyviai rajono žmonės parėmė ir pasidalijo savo   gerumu, socialiai palaikė  neįgalius vaikus ir tai,  kad šiuo sudėtingu laikmečiu, akcijos metu surinkta išties nemaža pinigų suma, anot rajono mero St. Žvinio, rodo,  kad gyvename tarp geraširdžių žmonių. Molėtų rajono meras taip pat nuoširdžiai dėkojo visiems geradariams pasidalinusiems savo gerumu ir prisidėjusiems prie šios kilnios iniciatyvos. „Padėjome tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų gerumo ir šilumos. Visa tai puikiai atitiko advento prasmę, o tuo pat metu turėjome galimybę pažvelgti į savo laiką ir kasdienybę kitu žvilgsniu,“ – įvykusia labdaros akcija, žmonių geranoriškumu ir dosnumu džiaugėsi meras Stasys Žvinys.

    Kijėlių specialusis ugdymo centras paramą ketina panaudoti, įsigyjant neįgaliesiems skirtas  techninės pagalbos ir specialiąsias ugdymo priemones. Šiandien jos ypač reikalingos dešimties metų berniukui Mariui iš Dubingių kaimo, turinčiam ypač žymią kompleksinę negalią:  vidutinį protinį atsilikimą ir žymius  judesio ir padėties, maitinimo sutrikimus dėl Vaikų cerebrinio paralyžiaus. Marius  nevaikšto, sėdi neįgaliojo vežimėlyje, sunkiai laiko galvą, negali apsiversti, negali savarankiškai valgyti, praustis, rengtis, apsitarnauti ir dar auga socialinės rizikos šeimoje. Berniuką vargina nevalingi spastiški judesiai, hiperjautrumas, bet Marius puikiai komunikuoja su jam pažįstamais žmonėmis, pedagogais, klasės draugais, domisi aplinka, mokosi skaityti, skaičiuoti ir deklamuoti eiles Kalėdų seneliui... Nesenai Marius gavo naują, bet standartinį neįgaliojo vežimėlį, kuris nėra pritaikytas prie individualių jo poreikių, todėl iš šios paramos lėšų, planuojamos įsigyti kitos techninės pagalbos  priemonės, padėsiančios prisitaikyti ir ugdytis –juosmens ir krūtinės prilaikymo diržas, sėdintiems vežimėlyje su reguliuojamu fiksavimo ilgiu (kaina apie 450 litų), grikių lukštų pagalvėlė vežimėliui (kaina apie 60 litų), specialus šalmas su specialia  galvos rodykle („Gervė“), naudojamas vietoj rankos pirštų dirbant, mokantis ir žaidžiant su kompiuteriu (kaina apie 130 litų).

    Visos šios priemonės bus  gaminamos pagal individualų užsakymą pagal gydytojo ortopedo rekomendacijas. Todėl pirmiausia, už suaukotas lėšas, Marius bus nuvežtas į Kauną pas gydytoją ortopedą konsultacijai dėl specialiųjų priemonių parinkimo, kad visos šios priemonės būtų pritaikytos būtent jam ir pagamintos pagal individualų užsakymą.

   Šešiametei Viktorijai iš Molėtų ir turinčiai Rett`o sindromą (sunkiausia Autizmo forma) ir judesio ir padėties sutrikimus, tik nuo šių metų rugsėjo pradėjusiai lankyti mūsų specialiąją ugdymo įstaigą, bus nupirkta ergonomiška lova (kaina apie 1 300 litų), kad mergaitė galėtų dienos metu saugiai pailsėti, pakeisti kūno padėtį, atsipalaiduoti. Dėl sunkios negalios, tai yra būtinybė norint, kad pailsėjusi ji vėl galėtų įsitraukti į grupės veiklą.

  Taip pat  bus pakeisti ir dviejų sėdimųjų vietų standartiniai saugos diržai ugdymo centro  transporto priemonėse į specialius 5 taškų saugos diržus (2 x 350~ 700 litų), būtent tiems mokiniams,  kuriems sunku sėdėti ir išlaikyti pusiausvyrą horizontalioje padėtyje dėl žymios fizinės negalios.

  Iki ateinančių metų kovo mėnesio laikraščio skaitytojus informuosime apie tikslų paramos lėšų panaudojimą. O tie kas ir toliau geranoriškai norėtų paremti neįgaliųjų mokinių ugdymą ir padėti įsigyti naujų ugdymo bei kompensacinių priemonių, gali tai padaryti pervesdami lėšas  į atsiskaitomąją sąskaitą –LT134010045500146431. Bankas DNB. Paremti galima ir pervedant 2 proc. nuo GPM iki einamųjų metų gegužės 1 dienos. Įstaigos kodas 195401122.  

   Ačiū už Jūsų dosnumą.

   Visiems, tiek dosniesiems, tiek stokojantiems,  linkime sveikatos, santarvės ir skalsos 2014 metais. Jums ir Jūsų šeimoms.

 

Bendruomenės vardu-

direktorė A. Jakovlevienė