Naujienos

2013-12-05 01:12:36

PARODA MOLĖTŲ KRAŠTUI

                

 

 

         Parodai  ypatingumo suteikė ir pasirinkta tema. Molėtų kraštas, dar vadinamas ežerų kraštu, o gal ir būsimas žvejų rojaus kraštas.... Net prašalaičiai pastebi koks vaizdingas ir įdomus savo apylinkėmis Molėtų kraštas. Tarp didesnių kalvų ir mažų kalvelių tyvuliuoja virš 230 ežerų, ošia žali pušynai. O mums, čia augantiems ir gyvenantiems, jokia kita pasaulio šalis negali būti brangesnė už savo gimtinę. Ar tai   mažas kaimo namelis, ar miesto daugiabutis, tai yra ta vieta, kuri visados laukia. Ir ne tik mama,  ar kiti brangūs žmonės, namuose. Mišiose laukia savos parapijos kunigas,  parduotuvėje laukia pardavėja Danutė, bibliotekoje kita daug kartų matyta besišypsanti gera teta, kaimynuose- geriausias draugas, o mokykloje- mano mokytoja.... Ir ne tik mus supantys žmonės telpa į Krašto sąvoka, tai ir gyvoji ir negyvoji aplinka- miškai, pievos, upeliūkščiai ir ežerai, kiekvienų metų laikų požymiais savaip spalvingi, ypatingai  gražūs. 

 

      Kijėlių specialiojo ugdymo centro ugdytiniai, kiekvieną rytą į centrą  suguža iš viso Molėtų rajono- dalis iš pačių Molėtų, dalis iš Alantos, Balninkų, Čiulėnų, Inturkės, Joniškio, Videniškių, Suginčių,  Dubingių, Giedraičių, Luokesos seniūnijų. Ir kiek  vaizdų, gamtos peizažų regime važiuojant kasdien, jie neišblėsta, ir pamokoje, ant  popieriaus lapo taip ir nugula gražiausiomis spalvomis.

       Ruošiantis  šiai 16-jai neįgaliųjų darbų parodai, vyr. auklėtojas Gintaras Stumbrys ir kiti pedagogai, nuoširdžiai stengėsi, kad mokiniams ne tik  pavyktų savo darbuose atskleisti mūsų krašto grožį, bet daugiau sužinotų apie Molėtų kraštą,  centrinius, žymiausius tų miestelių, kultūros  ir gamtos  paveldo objektus: observatoriją, etnokosmologijos muziejų,  Baltadvario bastioninę pilį Videniškiuose, Alantos ir Arnionių dvarus, Alantos, Inturkės, Joniškio, Suginčių, Skudutiškio, Balninkų bažnyčias, paminklą “Karžygiams, žuvusiems už Lietuvos laisvę kovose ties Giedraičiais“, karčema Dubingiuose, žvejibos muziejus Mindūnuose bei atlaidai Balininkuose... 

 


         Šiai parodai mums talkino ir neįgaliųjų šeimos nariai.
         Savo fantazija, spalvomis ir linijomis kūrėme ir „apipiešėme“ Kraštą, kuriame gyvename ir kurį labai  mylime. Tikimės, kad su šia dvasia iš   parodos ( ir ne tik šios) išeis ir kiekvienas Molėtų krašto muziejaus lankytojas.   

  parengė A. Jakovlevienė