Naujienos

2017-05-11 01:05:02

ĮVAIRIALYPIS MENAS TEATRŲ FESIVALYJE

    Kijėlių specialiojo ugdymo centro mokinių  teatro trupė „Dėlionė“, vadovaujama atsidavusių pedagogių Audronės Janulionienės ir Linos Rupeikienės, šiame gražiame renginyje turėjo puikią galimybę profesionalioje scenoje parodyti savo kūrybiškumą, išradingumą bei pasirengimą nugalėti iššūkius.
Neįgaliųjų teatrinė išraiška apima įvairialypį meną, kuriame telpa daugybė elementų: teatras, muzika, improvizacija, jausmai, pasaka, šešėliai, šokis. Festivalio rengėjai  Panevėžio „Šviesos“ specialusis ugdymo centras sukvietė šios neįgaliųjų meno rūšies puoselėtojus iš įvairių Lietuvos miestų ir kaimyninės Latvijos sostinės mokyklų į Panevėžio miesto Muzikinį teatrą.
      Po iškilmingo renginio atidarymo ir šeimininkų parodyto spektaklio „Bebenčiukas“ į sceną buvo pakviesti molėtiškiai parodyti savo kūrybos spektaklį „Draugystės pieva“. Scenoje tarsi spalvingoje pievoje pražydo viena gėlytė ( vaid. Gabrielė), čia ji rado daug draugų. Šalia žydėjo , šoko, šnekučiavosi  ir kitos pievų gėlės (vaid. Vaidas, Arnas), krebždėjo vabalai ir dūzgė vabzdžiai (vaid. Grėta),  ir smagiai lakstė ir šoko girios gyvūnai (vaid. Eimantas ir Rimgailė). Visus juos sujungė ir vienijo  ne tik mokėjimas džiaugtis ir gėrėtis gyvenimu, bet ir kurti draugiškus santykius. Kai kurie vaikai didesnėje scenoje pasirodė pirmąjį kartą. Todėl reikėjo kruopštaus pasirengimo, kad negalią tutintis vaikas dalyvaudamas teatrinėje veikloje, galėtų patirti saviraiškos džiaugsmą. Mokinių pasirodymui padėjo paruošti pedagogės. Idėjos pateikimą, scenines dekoracijas, lėles sukūrė ilgametė šios ypatingos meno rūšies puoselėtoja - mokytoja metodininkė Audronė Janulionienė, o  šokių judesius, žingsnelius kantriai mokė vyr. auklėtoja Lina Rupeikienė. 
    Molėtiškių pasirodymą scenoje pakeitė sutrikusio intelekto mokinių grupės iš Panevėžio specialiojo ugdymo daugiafunkcinio centro, parodydami spektaklį apie pelytės Emilijos nuotykius, tampant balerina. Vėliau džiaugėmės Rygos mokinukų pasirodymu apie Bitę Mają, pasvaliečių  „Voro vestuvių“, kėdainiškių „Mergaitė ir snieguolės“ , uteniškių „Kiemo istorijų“, tauragiškių „Nakties stebuklo“ ir ukmergiškių „Šviesos kelionės į mus“ pasirodymais, vaidinimais, pasakomis .
     Renginį vainikavo teatro trupių apdovanojimas prizais ir padėkos raštais. Po kurio mokiniai artimiau pažindinosi vieni su kitais ir susidraugavo, o mokytojai dalyvavo Panevėžio švietimo centro organizuotame seminare, spektaklišų aptarime.

Parengė Asta Jakovlevienė