Naujienos

2017-10-18 04:10:28

DŽIUGŪS PAŽINIMO VARTAI GAMTINĖS IR EKOLOGINĖS KRYPTIES EDUKACIJOSE

 

    Rugsėjo mėnesio pabaigoje mokiniai, lydimi mokytojų, kai kurių  tėvelių, vyko į Ventės Ragą, kad galėtų ne tik   kuo daugiau sužinoti apie  žvirblines paukščių rūšis,  kitų paukščių įvairovę Lietuvoje, bet ir atliktų užduotis pasitelkiant žiedavimo metodą. Jaunoji Ventės rago ornitologė Ingrida Meškinytė, kuri pati  jau 5-oje klasėje susižavėjo paukščiais ir jų gyvenimo būdu, o dabar pati gamtoje  praleidžianti didžiąją savo laiko dalį, parengė užduotis, kurių tikslas – išmokyti skirti dažniausiai sutinkamas paukščių rūšis pagal pagrindinius jų požymius. Mokiniai sužinojo, kodėl, kiek ir kaip žieduojami paukščiai Lietuvoje. Smagiausia buvo  pažintis su paukščių žiedavimo procesu ir paukščių migracijos ypatumais.  Tądien kiekvieno panorusio  palaikyti paukštelį rankose atsidūrė  vikruoliai  giesmininkai. Žvirbliai, zylės, liepsnelės spurdėjo  mokinių rankose.  Ne mažiau spurdėjo ir mokinių širdeles, juk paukščiai, nors ir kasdieną juos sutinkame, nėra naminis augintinis... Programa kiekvienam suteikė galimybę patirti pažinimo džiaugsmą, praktinės užduotys Kuršių marių apsuptyje leido išgyventi mokymosi ir veiklos sėkmę.

       Spalio 17 dieną kito  edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su saugoma Lietuvos fauna ir flora bei Lietuvos raudonąja knyga. Edukacija “Saugomos rūšys“ prasidėjo Pašilių stumbryne, Panevėžio rajone.  Čia mokiniai sužinojo apie rūšių nykimo priežastis, specialistai pasakojo  kokias gamtotvarkos priemones pasitelkia  saugodami nykstančias rūšis, papasakojo daug įdomių pasakojimų apie stambiausius laukinius gyvūnus -stumbrus. Keliaudami specialiai mokiniams sudarytu maršrutu-tiriamuoju žygiu, programos dalyviai stebėjo, mokėsi pažinti visas gyvūnų arba augalų rūšis.

          Vėliau smagiai miške išsikepę dešrelių ant laužo, pailsėję ir atgavę jėgas, programos dalyviai  leidosi į dar vieną objektą –šalia Krekenavos regioninio parko lankytojų centro įrengto 0,5 km ilgio Pojūčių taką su 12 atokvėpio stotelių. Kiekvienoje stotelėje –skirtingi pojūčiai : vėjo stiprumas supuoklėse, medžiuose sava muzikinė melodija, kojoms skirtingi žemės paviršiai, medžio energija- medinėje lovoje-skrynioje... Džiaugiamės kad, projekto dėka Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro vaikai turėjo puikias  progas mokytis per patirtinį ugdymą ir pojūčius, atkeliančius vartus į platesnį aplinkinio pasaulio pažinimą.