Naujienos

2014-05-06 10:05:48

AKCIJA "KIEKVIENAS GAL(-I)"

 

 


    Gegužės 5 dieną, Kijėlių specialiajame ugdymo centre, kartu su Molėtų gimnazistais ir jų mokytoja Ona     Sakalauskiene bei socialine pedagoge Jolanta Liubeckaite, pradėjome  visuotinę veiksmo savaitę, kurios  tema „Švietimas ir negalia“.

 

 

 

 

 

 

 

     Lietuvoje ir visame pasaulyje šiais metais gegužės 4–10 d. pasaulinės švietimo kampanijos (Global Campaign for Education) rengiamos ir aktyviai palaikomos UNESCO organizacijos,  siekis ne tik  didinti visuomenės, politikų informuotumą apie neįgaliųjų švietimo problemas visame pasaulyje, bet ir skatinti kartu su bendraamžiais mokytis, veikti, šokti kartu, bei  ugdyti pagarbą žmogaus teisėms.

   Maždaug 1 milijardas pasaulio gyventojų, kas sudaro beveik 15 % žmonijos gyvena su negalia. Lietuvoje vaikų, turinčių raidos negalią, skaičius Lietuvoje viršija 90 tūkst. Iš jų su labai sunkia negalia apie 1,5 tūkst. O juk  negalia apriboja ar pakenkia esminėms gyvybinėms funkcijoms (klausai, regai, kalbėjimui, judėjimui), rūpinimuisi savimi, tobulėjimui, mokymuisi ar darbui. Sumažina, apriboja asmens galimybę užsiimti kasdiene veikla.

 

 

 

 

 

 

 

  Tačiau nepaisant   žmogus su negalia ar ne, pagrindiniai, bendražmogiški  poreikiai būdingi mums visiems. Reikia ne tik oro, vandens, maisto, šilumos, saugumo, bet ir   socialinių poreikių- bičiulystės, bendruomeniškumo, pripažinimo. Skirtumas tas,  kad kai kuriems iš mūsų,  kaip tik reikia, daugiau pagalbos ir dėmesio,  nei kitiems.

 

 

 

 

 

 

 

    Tad bendra veikla su bendraamžiais iš gimnazijos  per muziką,  judesį, teatrą ne tik užkrėtė   mūsų centro mokinius gera nuotaika ir  puikiais įspūdžiais, bet ir leido susipažinti, betarpiškai bendrauti, šokti kartu su bendraamžiais. Šokdami bendrus šokius (Vad. Lina Rupeikienė ir Ona Sakalauskienė), mokydami ir mokydamiesi vieni iš kitų, mes iš gimnazistų, gimnazistai iš mūsų, ne tik galėjome įsitikinti  bendros veiklos privalumais, bet ir įtikinti tuo aplinkinius.

    Seimo narys Valentinas Stundys, dalyvavęs akcijos renginyje, pasidalino savo pastebėjimais apie vykstančią šventę: „Ką jau čia bepridursi, kai VISŲ, tiek vaikų, tiek renginio svečių akys žiba džiaugsmu...“ Ir siūlė, jog gražus ryšys būtų toliau puoselėjamas ir kitose veiklose, bei   neįgaliems vaikams įteikė saldžiai gardžią dovaną šakotį.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Tuo tarpu vyr.spec. pedagogė  Ilona Šilinskienė ir toliau nenuilsdama mokė vaikus dalintis, būti draugiškais,  ir kvietė  pasivaišinti visus kartu. Neatsiliko ir  Molėtų gimnazistės iš raudono siūlo jie greitai nuaudė draugystės voratinklį,kurio šūkis:   “Nuo šiol mes geriausi draugai“.